Idénybeli 15. bajnokiján is megőrizte veretlenségét az éllovas ZTE, miután 61-58-ra legyőzte a vendég Körmendet a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján.

Eredmény:
Zalakerámia-ZTE KK - MJUS-Körmend 61-58 (17-20, 11-17, 20-13, 13-8)

A 9/5-ös győzelmi mérleggel negyedik helyezettként érkező körmendiek rögtön alaposan ráijesztettek a veretlen ZTE-re, ugyanis főként a fehérorosz Mikalai Aljakszejeu révén magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a 20-17-re megnyert nyitónegyed után már 11 ponttal is elhúztak.

A hivatalosan 2500 férőhelyes, zsúfolásig megtelt Városi Sportcsarnok hazai híveinek bánatára a félidőben 28-37 volt az állás.

Térfélcsere után a várt fordulat helyett 13 pontra megléptek a vasiak, ám ekkor rákapcsolt zalai részről az amerikai Kyle Wilson és Louis Hinnant, így az utolsó játékrésznek már 48-50-ről vágtak neki a csapatok. Az utolsó percben a körmendi Roy Booker egy triplával 57-58-ra módosította az eredményt, ám válaszul Calvin Watson zsákolt, Trepák Zoltán pedig két büntetővel bebiztosította a ZTE 15. győzelmét.