Megszerezte első győzelmét szerdán a MiZo Pécs 2010 a nőikosárlabda Euroligában, miután a negyedik fordulóban idegenben legyőzte a horvát Gospicot. Az MKB-Euroleasing Sopron viszont hazai pályán kapott ki a veretlen spanyol Rivas Ecopolistól.

eredmény, 4. forduló, B csoport:
Gospic (horvát) - MiZo Pécs 2010 68-74 (22-27, 14-14, 23-24, 9-9)
a magyar csapat legjobb dobói:
Ohlde 24, Vajda 23, Quigley 12

Az eddig nyeretlen pécsiek és az ugyancsak 0/3-mal szerénykedő, újonc Gospic összecsapása valóságos kosárzuhataggal indult, a nyitónegyedben 49 pont esett.

A remek formában lévő magyaroknál főként az amerikai Nicole Ohlde és Allie Quigley jeleskedett, akik a nagyszünetben már 15, illetve 12 pontnál tartottak. Ekkor 36-41 volt az állás.

Füzy Ákos alakulata fordulás után sem engedte közelebb a horvátokat, ekkor már Vajda Anna is bekapcsolódott a pontgyártásba.

Harminc perc elteltével 59-65-öt mutatott a nagyóra, és mivel a magyarok - akiknél a kapitány Iványi Dalma 6 ponttal, 13 lepattanóval és 10 gólpasszal zárt - szíve a hajrában is a helyén volt, megszerezték első sikerüket az Euroligában.

Az 1/3-as mutatónál tartó pécsiek egy hét múlva a francia Lille-hez látogatnak.