A Dallasnak a büntetőkkel, a Ducksnak a kapussal gyűlt meg a baja

Hiába csikarta ki a hosszabbítást Jamie Benn első NHL-góljával a Dallas, a Vancouver végül büntetőkkel nyerni tudott a texasiak ellen.

Pedig a kanadai csapatból lábsérülése miatt 4-6 hétre kidőlt Daniel Sedin, de nélküle is hatékony volt a Canucks támadójátéka, a svéd csatár ikertestvére, Henrik például két gólpasszal vette ki részét a sikerből. A Dallas jobban teszi, ha a jövőben nem húzza el a meccset a szétlövésig, idén ugyanis mind a három büntetőpárbajt elbukta.

A Rangers lenullázva küldte haza a Kacsákat a Madison Square Gardenből, a New York-iak kapusa, Steve Valiquette szezonbeli első műszakját egyből hibátlanul oldotta meg, 18 védéssel pályafutása negyedik shutoutját produkálta. A Rangers az utolsó harmadban döntött, mindhárom gól a záró 20 percben esett.

eredmények:
New York Rangers - Anaheim Ducks 3-0 (0-0, 0-0, 3-0)
Kotalik (42:14, emberelőnyből, gólpassz: Del Zotto, Gaborik), Anyiszimov (54:22, Prospal, Avery), Girardi (58:01, emberhátrányból, üres kapus)
kapusok: Valiquette 18 lövés/18 védés, illetve Giguere 35/37

Vancouver Canucks - Dallas Stars 4-3 (1-1, 1-0, 1-2, 1-0) - büntetőkkel
Kesler (14:45, ee., M. Samuelsson, Ehrhoff), Burrows (36:46, ee., M. Samuelsson, H. Sedin), Mitchell (46:53, Bernier, H. Sedin), Wellwood (65:00, győztes büntető), illetve Ribeiro (06:09, ee., Morrow, B. Richards), B. Richards (44:58, Robidas, L. Eriksson), Benn (58:27, Ribeiro, Morrow)
kapusok: Luongo 32/35, illetve Turco 22/25