Az előző szezon legértékesebb játékosa (MVP), az orosz Alekszandr Ovecskin, két gólt és egy gólpasszt jegyzett csapata, a Washington Capitals Boston Bruins otthonában aratott 4-1-es győzelme alkalmával az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának első játéknapján.

Ovecskin korábban egyszer kezdte két góllal a szezont, még 2005-ben, amikor élete első NHL-meccsén duplázott a Columbus ellen. Most egy gólpasszt is kiosztott, a hozzá hasonlóan kétszer csengető Brian Laich első góljánál asszisztált.

"Ha hagyod lőni, akkor nagyon csúnyán elbánik veled. Ő a jégkorong Rafael Nadalja, Sidney Crosby pedig a sportág Roger Federere" - méltatta Ovecskint Dennis Wideman, a Boston védője. A Bruins 2005 óta először kezdte hazai pályán az idényt, de nem sok köszönet volt benne, a Bocsok egyetlen gólját Patrice Bergeron 0-4-es állásnál ütötte.

A hosszabbítás döntötte el az ősi riválisok csatáját, a Montreal 4-3-ra nyerni tudott Torontóban. Bár a győztes gólt a hátvéd Josh Gorges szerezte, a Montreal-játékosok leginkább Carey Price kapust fényezték a meccs után, aki 46 lövésből 43-at megfogott.

Denverben ünnepi hangulatban indult a szezon, mivel visszavonultatták a helyi legenda, Joe Sakic 19-es mezét. A Colorado gondoskodott róla, hogy a nézők a meccsen is vörösre tapsolták a tenyerüket, az előző idényben a Nyugati főcsoport utolsó helyén végzett csapat 5-2-re leverte a tavalyi alapszakasz-győztes San Josét.

A Calgary hat vesztes nyitány után kezdett ismét sikerrel, a Flames 12 perc alatt letudta a Vancouver elleni meccs érdemi részét, ekkor már három góllal ment a kanadai csapat, amely végül 5-3-as diadallal kasszírozott két pontot.

eredmények:
Boston Bruins - Washington Capitals 1-4 (0-1, 0-1, 1-2)
Bergeron (47.56, gólpassz: Begin, M. Stuart), illetve Laich (17.15, emberelőnyből, Nicklas Backström, Ovecskin; 40.16, ee., Nicklas Backström, Szjomin), Ovecskin (29.31, Szjomin, Nicklas Backström; 41.57, Poti, Laich)
kapusok: T. Thomas 30 védés/34 lövés, illetve J. Theodore 19/20

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
Ponikarovszkij (14.27, Grabovszkij, Hagman), Stajan (30.29, kettős ee., T. Kaberle, Beauchemin; 49.09, J. Blake, Stalberg), illetve Gionta (11.05, ee., Cammelleri, Plekanec), Moen (26:38, Metropolit, Laraque), Metropolit (55.50, ee., Gorges, Mara), Gorges (64.47, Cammelleri, Plekanec)
kapusok: Toskala 23/27, illetve Price 43/46

Colorado Avalanche - San Jose Sharks 5-2 (2-1, 3-1, 0-0)
Tucker (02.03, Liles, Galiardi), Wolski (09.05, Hejduk, Stastny; 29.48, Stastny, Quincey), McLeod (25.12, C. Stewart, O'Reilly), Liles (32.17, ee., B. Clark, Duchene), illetve Marleau (05.47, Pavelski; 28.26, ee., Pavelski, Boyle)
kapusok: C. Anderson 38/40, illetve Nabokov 15/20

Calgary Flames - Vancouver Canucks 5-3 (3-0, 1-2, 1-1)
Giordano (05.50, ee., Bourque, Regehr), Bourque (07.56, ee., Dawes, Giordano), Pardy (11.52, Conroy), Prust (29.34, Sjoström, Nyström), Phaneuf (58.57, üres kapu, Iginla), illetve Bieksa (24.02, ee, D. Sedin, H. Sedin), Samuelsson (38.10, ee., Edler, Ehrhoff), Burrows (40.41, Mitchell)
kapusok: Kiprusoff 39/42, illetve Luongo 18/22