A hosszabbításban kapott emberhátrányos góllal szenvedett vereséget a Sapa Fehérvár AV19 a vendég szlovén Olimpija Ljubljanától az osztrák jégkorong-bajnokság keddi fordulójában.

Eredmény:
Sapa Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana (szlovén) 3-4 (1-1, 0-0, 2-2, 0-1) hosszabbítás után

A második harmad után kényszerűségből kapust cserélt a hazai együttes, a finn Satosaari megsérült, s helyére Hetényi állt be. A Volán háromszor is vezetett, de mindannyiszor - utoljára az 56. percben - egyenlített a szlovén gárda.

A hirtelen halálban egy ártatlan kapu mögötti helyzetnél Hetényi magas bottal véletlenül megütötte a vendégek egyik csatárát, a megítélt emberelőnyt pedig gólra váltották a ljubljanaiak, s így elvitték a győzelemért járó bónusz pontot.

* * *

A Vasas Budapest Stars csapata 3-1-es győzelmet aratott a romániai Csíkszereda együttese felett a magyar-román közös jégkorong-bajnokság, a MOL Liga egyetlen keddi mérkőzésén.