Csuklóját törte a Pingvinek orosz védője

Csuklótörést szenvedett és emiatt 4-6 hetet kell kihagynia Szergej Goncsarnak, az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL) szereplő Pittsburgh Penguins legjobb hátvédjének.

Az orosz védő a St. Louis Blues elleni keddi találkozón sérült meg, de nincs szüksége műtétre. Az ötszörös All-Star válogatott Goncsar olimpiai második (1998) és harmadik (2002), valamint világbajnoki bronzérmes (2007). A Pittsburgh jelenleg vezeti a tabellát, miután az utolsó hat mérkőzését megnyerte.

Az NHL legutóbbi játéknapján negyedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte a New Jersey Devils, amely ezúttal a New York Rangers otthonában győzött 4-2-re. A Nashville Predators számára megszakadt egy negatív sorozat a csütörtöki játéknapon: hat vesztes meccs után végre nyerni tudott, mégpedig hosszabbításban az Ottawa Senators ellen.

New York Rangers - New Jersey Devils 2-4
Ottawa Senators - Nashville Predators 5-6 - hosszabbítás után
Montreal Canadiens - New York Islanders 5-1
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 4-3 - szétlövéssel
Atlanta Thrashers - Washington Capitals 4-5
Tampa Bay Lightning - San Jose Sharks 5-2
Edmonton Oilers - Columbus Blue Jackets 6-4
Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 3-2 - hosszabbítás után