31 másodperccel mérkőzés vége előtt szurkolói rendbontás miatt félbeszakadt a Falco KC-Szova Szombathely - Atomerőmű SE mérkőzés a férfi kosárlabda NB I elődöntőjében.

A Vas Népe információja szerint 87-79-es vendégvezetésnél Kálmán (Falco) és English (Atomerőmű) összeverekedett a pályán, mire a hazai nézők közül többen befutottak a pályára, s bántalmazták Király László játékvezetőt is.

A mérkőzést 79-87-nél, 31 másodperccel a rendes játékidő vége előtt félbeszakították, az eredményről a fegyelmi bizottság dönt majd.

A másik ágon a Zalaegerszeg hazai pályán hosszabbítást követően egy ponttal legyőzte az alapszakasz-győztes Pécs csapatát, és ezzel kiegyenlített.

Eredmények, férfi NB I, elődöntő, 2. mérkőzés:
Falco KC-Szova Szombathely - Atomerőmű SE 79-87 (22-28, 17-25, 18-18, 22-16) - félbeszakadt

Zalakerámia ZTE-KK - Pécsi VSK-PANNONPOWER 86-85 (13-21, 22-23, 30-18, 13-16, 8-7) - hosszabbítás után
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

A harmadik mérkőzéseket kedden rendezik Pakson, illetve Pécsen.