A ZTE hazai pályán kikapott a Pécstől, amely ezzel 3-1-re megnyerte a férfikosárlabda NB I három sikerig tartó elődöntőjét, és a fináléban az Atomerőművel találkozik.

eredmény, 4. mérkőzés:
Zalakerámia-ZTE KK - Pécsi VSK-PANNONPOWER 71-72 (27-19, 15-24, 13-14, 16-15)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye:
3-1 a Pécs javára.

A zalaiak gyorsan egyértelművé tették, hogy saját közönségük előtt továbbra sem adnának meccset az alapszakaszgyőztes pécsieknek, és a nyitónegyedben 10 pontot dobó Calvin Watson vezetésével 27 pontot - közte hat triplát - szórtak a rivális gyűrűjébe.

A folytatásban viszont a ZTE öt perc alatt mindössze 4 pontot hozott össze, miközben a vendégek magukra találtak, és főként Grebenár Péter révén a 15. percre kiegyenlítettek (31-31). A félidőben 42-43 volt az állás.

Térfélcsere után felváltva potyogtak a kosarak, egyik csapat sem tudott 3 pontnál jobban elhúzni, a 30. percben 55-57 állt az eredményjelzőn.

A zárószakaszban 55-61-nél a házigazdák egy 7-0-ás rohammal fordítottak, ám a 39 éves pécsi Dragan Aleksic triplája után kezdhettek mindent elölről. Az izgalmas hajrában Watson és Thomas Kelley dobópárbaját láthatták a nézők, az utolsó perc 71-71-ről indult, s végül Kelley büntetője döntött.

A 3-1-gyel továbbjutó Pécs ellenfele az ugyancsak három diadalig tartó fináléban a Falco KC-Szombathelyt 3-0-lal búcsúztató Atomerőmű SE lesz.