A Los Angeles Lakers 17 ponttal verte a Cleveland Cavaliers az NBA legutóbbi játéknapjának rangadóján. A mérkőzés előtt a Los Angeles nyugaton, a Cleveland keleten volt első, utóbbi azonban a vereségével az Orlando mögé szorult.

A Lakers öt vereség után tudott ismét nyerni a Cavs ellen, pedig az előjelek nem voltak ideálisak, mivel Kobe Bryant a bemelegítés során kificamította a jobb kezének gyűrűsujját.

Ennek ellenére a pályán töltött 41 perc alatt Bryant 20 pontot dobott (ebből tizenötöt a második félidőben), kiosztott 12 gólpasszt, és leszedett 6 lepattanót, úgyhogy igencsak hasznos tagja volt csapatának.

Mellette a szokásos arcok húzták a Lakers szekerét, Paul Gasol 22, Andrew Bynum és Sasa Vujacic 14-14 ponttal zártak. A Cleveland vezére, LeBron James 23 pontot dobott, de mezőnyből csak 36 százalékos pontossággal tüzelt.