A Pittsburgh Penguins, a Dallas Stars és a Detroit Red Wings egyformán 3-0-ra vezet főcsoport-elődöntős párharcában az NHL rájátszásában. A legutóbbi játéknapon a Pittsburgh és a Detroit idegenben győzött.

A Dallas csak hosszabbításban gyűrte le a San Josét, pedig már a rendes játékidőben is eldönthették volna a meccset a texasiak, de a harmadik harmadban Nicklas Hagman büntetőjét Jevgenyij Nabokov kivédte.

A 60 perc végül 1-1-gyel zárult, a túlórának viszont hamar vége lett, mert Mike Grier nem tudta kiütni a korongot a Cápák harmadából, amire Matt Niskanen csapott le, tőle Mike Ribeiro kapta, aki a bal oldali bedobókörnél érkező Mattias Norströmöt vette észre, és a hátvéd lövése Jeremy Roenicken megpattanva került a kapuba.

Norström nem az a gólgyáros típus, 47. playoff-meccsén ez volt mindössze a második gólja, de ezzel a továbbjutás küszöbére juttatta a Starst.

A Detroit is egy győzelemre van a továbbjutástól, és mivel az NHL történetében mindössze kétszer fordult elő, hogy egy 0-3-ra álló gárda végül továbbjutott, így a Colorado esélyei minimálisra csökkentek.

A michiganiek nem tudnak négy gól alatt maradni, most is ennyiszer köszöntek be a hazaiaknak, Pavel Dacjuk a termés felét vállalta magára, és a rájátszásban ihletett formában játszó Johan Franzen is mattolta Jose Theodore-t. A túloldalon Andrew Brunette duplázott, de ez sem volt elég, ráadásul a Colorado elvesztette a térdsérülést szenvedő Paul Stastnyt.

A Pittsburgh is söprésközelben van, a Pingvinek az alapszakasz legjobbjai közé jelölt Jevgenyij Malkin (Jarome Iginla és Alekszandr Ovecskin a másik két jelölt) vezérletével nyertek a Madison Square Gardenben, az orosz sztár két gólja mellett egy gólpasszt is kiosztott.

Keleti főcsoport:
New York Rangers - Pittsburgh Penguins 3-5 (1-3, 2-1, 0-1)
Straka (14:32), Callahan (32:07), Jagr (33:11), illetve Marian Hossa (1:02), Laraque (16:17), Malkin (17:41, emberelőnyből; 37:53, ee.), Malone (42:30)
a párharc állása: 3-0 a Pittsburgh javára

Nyugati főcsoport:
Dallas Stars - San Jose Sharks 2-1 (0-1, 0-0, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
Zubov (40:47, kettős ee.), Norström (64:37), illetve Marleau (19:25, emberhátrányból)
az állás: 3-0 a Dallas javára

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 3-4 (1-2, 1-2, 1-0)
gól: McLeod (5:17), Brunette (28:08, ee.; 45:19, ee.), illetve Dacjuk (12:14, ee.; 26:36), Franzen (13:12), Zetterberg (32:24, ee.)
az állás: 3-0 a Detroit javára

A párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.