A Honvéd vendégeként fellépő Vasas fölényes, 6 gólos győzelmével indult a férfi vízilabda ob I rájátszása a fővárosi élcsapatok elődöntős párharcában. A másik ágon az Eger négy góllal verte a vendég Szeged együttesét.

Eredmény, rájátszás, elődöntő, 1. mérkőzések:
Domino-Honvéd - TEVA-VasasPlaket 9-15 (1-3, 2-3, 3-4, 3-5)

A kupagyőztes, és az ob I alapszakaszát is megnyerő Honvéd és a legutóbbi bajnoki aranyérmes Vasas az előző etap egymás elleni mérlege alapján (mindkét gárda nyerte a hazai meccsét) egyformán 2 ponttal kezdte a rájátszást, amelynek elődöntőjéből az a csapat jut a döntőbe, amelyik előbb gyűjti össze a 8 pontot.

Az első lépést ebben az irányban a Vasas tette meg azzal, hogy a szombati nyitányon diadalmaskodott. Méghozzá felettébb egyértelműnek mondható módon, hiszen - elsősorban a nagyszerűen játszó, s 4 gólig jutó exhonvédos Tóth Márton révén - fokozatosan elhúzott a hazai pálya előnyével kezdeni mit sem tudó Honvéddal szemben, amely meglepő módon mind a négy negyedet elveszítette.

A 8 pontig tartó párharcban a Vasas vezet 4-2-re.

Brendon-UPC-ZF-Eger - Szeged-Beton VE 9-5 (3-1, 2-0, 2-2, 2-2)

A rájátszások történetében először juthat vidéki csapat a döntőbe, az Eger-Szeged párharcban a hazaiak tették meg az első lépést, miután a négy gólt szerző Biros Péter vezérletével négy góllal nyertek.

Végig a hevesi együttes irányította a mérkőzést, a Tisza-partiak sem támadásban, sem védekezésben nem nyújtottak jó teljesítményt. Az állás: 4-2 az Eger javára.