A macedóniai női kézilabda Európa-bajnokságon mindössze egyetlen ellenfelét nem tudta legyőzni Norvégia: Spanyolország ellen a csoportmérkőzések első fordulójában 21-21-es döntetlent ért el. A két fél újabb ütközetére a kontinensviadal vasárnapi fináléjában kerül sor.

Meglepetésre bejutott a döntőbe a spanyol válogatott a macedóniai női kézilabda Európa-bajnokságon, miután három góllal nyert az esélyesebb német alakulat ellen. A félidőben még Németország vezetett, ám a szünet után az ibériai együttes kiváló játékkal elhúzott és végül megérdemelten került a fináléba.

Spanyolország eddigi legjobb eredményét a magyarországi kontinenstornán jegyezte: négy esztendeje a nyolcadik lett.

A másik elődöntőben Norvégia gyakorlatilag öt perc alatt eldöntötte a továbbjutás sorsát. Tonje Larsenék 6-0-ra és 7-1-re is vezettek, az oroszok a 19. percig mindössze kétszer voltak eredményesek - Poltorackaja révén hetesből.

A 23. percre két Turej-góllal 7-5-re még felkapaszkodott az orosz együttes, a félidő azonban már ismét komolyabb, ötgólos norvég előnnyel zárult (12-7). A második játékrészben az oroszok nem tudtak közelebb lopakodni, a vége 24-18 lett, a címvédő és olimpiai bajnok Norvégia Spanyolország ellen játszhatja a vasárnapi finálét.

Eredmények, VIII. nőikézilabda-Eb, 1. elődöntő:
Spanyolország - Németország 32-29 (12-13)
Szkopje
v.: Andersen, Sodahl (norvég)
Spanyolország: Gonzalez, Ciobanu (kapusok), Aguilar 3, Barno, Chavez, Cuadrado 1, Beatriz Fernandez 6, Begona Fernandez 2, Garmedia 8/4, Koleva, Mangue 6/1, Martin 3, Oncina 1, Pinedo 2.
Németország: Englert, Woltering (kapusok), Althaus 1, Hering 1, Jurack 9/1, N. Krause, 6 Lörper 3/1, Mellbeck 1, Müller 2, Neukamp 2, Rösler, Steinbach, Walzik 1, Wörz 3

Brunovsky, Canda (szlovákok).
Norvégia: Katrine Lunde 1, Pedersen (kapusok), Aamodt 1, Blanco, Breivang 1, Frafjord 1, Herrem, Kristiansen 2, Johansen 3, Larsen 3, Löke 2, Kristine Lunde 2, Riegelhuth 6/1, Sulland 3/2
Oroszország: Szuszlina, Szedojkina (kapusok), Davigyenko 1/1, Dmitrijeva, Kmirova 2, Koroljeva 2, Krannyk, Levina 2, Muravjova 1, Petrova, Poljenova 1, Poltorackaja 4/3, Turey 4, Vetkova 1

v.: Leifsson, Palsson (izlandi)
Románia: Stanciu, Dinu (kapusok), Amariei 7/3, Balint 3, Birsan 1, Cioaric, Crap 1, Elisei 2, Fiera 6, Geiger 5/1, Lecusanu 2, Manea 5, Neagu 4, Soit.
Horvátország: Knezovic, Grubisic (kapusok), Ambros, Arslanagic 7/3, Franic 3/1, Gace 2, Golubic 3, Horvat 7, Jukopila, Lovric 2, Pavic 2, Penezic 4, Petkovic, Pusic 3, Zebic
Hetesek: 6/4, illetve 7/4
Kiállítások: 6, illetve 2 perc