A MiZo Pécs 2010 hazai környezetben 62-58-ra nyert a francia Bourges ellen a nőikosárlabda-Euroliga 5. fordulójában.

Eredmény, 5. forduló, A csoport:
MiZo Pécs 2010 - Bourges (francia) 62-58 (16-14, 16-12, 18-13, 12-19)
a magyar csapat legjobb dobói:
Vajda 17, Coelho 13, Somogyi 11, Mazzante 10

A 2/2-es mérlegnél tartó pécsiek a múlt héten önbizalomnövelő győzelmet arattak az oroszországi Orenburgban, a háromszoros Euroliga-bajnok francia együttes (3/1) ugyanakkor elszenvedte első vereségét a spanyol Salamanca csarnokában. A rivális soraiban a tavaly éppen Pécsről odaszerződött Bujdosó Nórát régi ismerősként köszönthette a baranyai publikum.

A két gárda 21. összecsapása - a párharcban a magyarok 11-9-re vezettek - rendkívül kapkodóan indult: habár védekezésben együtt volt a pécsi alakulat, támadásban nem sikerült maradandót alkotnia, ennek ellenére az első felvonást kétpontos előnnyel zárta.

A folytatásban a Pécs sorozatos "bravúrkosarakkal" növelte előnyét, de a franciák sem adták könnyen magukat, a félidőben hatpontos volt a különbség.

A harmadik negyedben villámrajtot vett a pécsi alakulat, pillanatok alatt elhúzott ellenfelétől (41-29).

A zárófelvonásra rendkívül felszívta magát a vendégcsapat, és néhány perc alatt ismét felzárkózott, így újra szoros lett a csata (52-50). A pécsieknek az utolsó pillanatokig küzdenie kellett, de Vajda Anna és Iványi Dalma vezetésével megnyerték a mérkőzést.

A pécsiek jövő szerdán a spanyol Salamancánál vendégeskednek.

A csoport többi mérkőzésén:
Wisla Kraków (lengyel) - Salamanca (spanyol) 67-77
Besiktas (török) - Orenburg (orosz) 89-81

A csoport állása: 1. Salamanca 9 pont, 2. Bourges 8 (364-299), 3. MiZo Pécs 2010 8 (349-319), 4. Wisla Kraków 8 (354-344), 5. Besiktas 7, 6. Orenburg 5

* * *

A Győr hazai pályán 74-62-re legyőzte a svéd Solna együttesét a női Európa-kupa 4. fordulójában. A magyar együttes ezzel megszerezte első sikerét a sorozatban, és matematikailag még továbbjuthat csoportjából.