A Vasas-Csata egy negyednyi remeklés után sima vereséget szenvedett otthonában a címvédő Soprontól az UNIQA nőikosárlabda NB I-ben.

Eredmény:
Vasas-Csata - MKB-Euroleasing Sopron 39-80 (19-12, 10-22, 6-19, 4-27)

A pasaréti központ közönségének legnagyobb ámulatára a mezőny hátsó felében álló hazaiak kezdték jobban a mérkőzést, és Fritz vezetésével magabiztosan hozták a nyitónegyedet. A vendégek csak a 15. perc környékén ébredtek fel, ezt követően Horti remekelt a palánk alatt, így a félidőben 29-34 volt az állás.

Térfélcsere után kijött a két csapat közötti különbség: Tursics Sándor tanítványai a hátralévő húsz percben mindössze tíz pontot hoztak össze.

Az Euroligában is érdekelt Sopron új légiósai közül az amerikai Holt tíz, az ausztrál MacLeod kilenc pontig jutott. Az elhúzódó bírósztrájk miatt a találkozó egyik játékvezetője ezúttal is Sterbenz Tamás, a szövetség főtitkára volt.