Az Alba Volán 4-3-ra nyert a vendég Klagenfurt ellen az osztrák jégkorongliga 16. fordulójában.

Eredmény:
Alba Volán-Klagenfurt 4-3 (3-0, 1-2, 0-1)

A hazaiak már a 11. másodpercben vezetést szereztek, Ocskay volt eredményes - és ez egyben gyorsasági Alba-csúcs az osztrák ligában. A csatár édesapja, id. Ocskay Gábor szakosztályvezető megjegyezte: ő a magyar bajnokságban és kupában sem emlékszik ilyen gyors fehérvári találatra. A harmadik percben kettős emberelőnyben duplázta a különbséget a magyar alakulat, majd a szünet előtt 3-0 lett az eredmény.

A folytatásban gyorsan szépített a Klagenfurt, ám Kovács ismét dupla létszámfölényben betalált, egy perccel később pedig emberhátrányban osztrák gól született. A záróharmad elején 4-3-ra feljöttek a vendégek, de egyenlíteniük nem sikerült.