A címvédő Sopron jutott előnyhöz az UNIQA női kosárlabda NB I döntőjében, miután az első mérkőzésen egy ponttal győzni tudott Pécsett.

döntő, 1. mérkőzés:
MiZo Pécs 2010 - MKB-Euroleasing Sopron 63-64 (19-23, 15-13, 11-9, 18-19)
legjobb dobók:
Vajda, Iványi 14-14, Fegyverneky 11, illetve Gorbunova 20, Eördögh 16, Horti 10

A címvédő Sopron és a 11. aranyérmére hajtó Pécs csak 2-2-ig haladt együtt a finálé nyitányán, ugyanis a vendégek ekkor megléptek, és 11-gyel válaszoltak a baranyaiak 4 pontjára. Rátgéber László együttese azonban 8-16-nál megrázta magát, és a lábsérüléssel küszködő Iványi, valamint a nyáron távozó Fegyverneky révén 19-20-ra felzárkóztak.

A folytatásban Iványi triplájával a hazaiak 24-23-nál előnyhöz jutottak, ám innen jobbára ismét csak a Gorbunova vezette rivális "hátát nézhették". A félidőben 34-36 volt az állás.

Nagyszünet után a mecsekaljai gárda elszántan küzdött tovább, ám nem tudott elhúzni Székely Norbert tanítványaitól, akik közül Gorbunova már 18 pontnál járt. A mindössze 20 pontot hozó harmadik szakasz utáni statisztika szerint a csapatok mindössze 33, illetve 34 százalékos pontossággal céloztak a mezőnyből.

A zárófelvonásnak 45-45-ös döntetlenről vágtak neki a felek, Iványi két triplája és Vajda fontos kosarai a pécsieket hozták kedvezőbb helyzetbe, ám a Sopron - a remeklő Eördögh révén - innen is visszakapaszkodott. A 61-60-nál induló utolsó percben még háromszor változott a vezetés, végül Eördögh duplája döntött.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé állása 1-0 a Sopron javára, amely szerdán hazai pályán növelheti előnyét.