A legfrissebb vízilabda-eredmények.

2008. május 28., szerda

Csak az ötödik mérkőzés dönt arról, hogy melyik csapat nyeri a bajnokságot a női ob I-ben, miután a rájátszásos finálé negyedik összecsapását a címvédő Honvéd nyerte az OSC otthonában.

Floriol női ob I, döntő, 3. mérkőzés:
OSC-Cemelog - Domino-Honvéd 10-11 (2-2, 2-2, 3-3, 2-2, 1-1, 0-1) - hosszabbítás után
az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása:
2-2

A Honvédnak mindenképpen nyernie kellett a Hajós uszodában, mivel az OSC 2-1-es vezetéssel várhatta a szerda esti mérkőzést.

A tét rányomta bélyegét a találkozóra, mivel sok hibával játszott mindkét együttes, később fokozta az izgalmakat, hogy egyik fél sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni. Váltott vezetés mellett jutottak el a csapatok a hajráig, ahol a Honvéd kevesebb mint egy (!) másodperccel a dudaszó előtt egyenlített 9-9-re.

A hosszabbítás első három percében egy-egy találat esett mindkét oldalon, majd a "túlóra" utolsó felvonásában Tóth Ildikó megszerezte a Honvéd győzelmét jelentő gólt, amire a túloldalról már nem érkezett válasz.

A bajnoki címről véglegesen határozó ötödik mérkőzést szombaton délben játsszák a Honvéd otthonában, a Kőér utcában.