A címvédő Alba Volán könnyedén nyert a vendég HC Csíkszereda ellen a jégkorong ob I bajnoki fináléjában, így összesítésben már 3-0-ra vezet, és már csak egyetlen siker választja el a végső győzelemtől.

Döntő, 3. mérkőzés:
Alba Volán - HC Csíkszereda 9-1 (5-1, 2-0, 2-0)
Sofron (3.), Palkovics (6.), Kovács (11., 21., 31.), Ocskay (14.), Majoross (18.), Fodor (50.), Sofron (55.), illetve Petres (2.)

A négy győzelmig tartó párharc állása: 3-0 az Alba Volán javára. A következő mérkőzést csütörtökön rendezik, ugyancsak Székesfehérváron.

A vendégek emberelőnyben gyorsan vezetést szereztek, de ezt követően a fehérváriak uralták a pályát. Sorra dolgozták ki a helyzeteket és lőtték a gólokat, még emberhátrányban is.

A 24. születésnapját ünneplő Kovács Csaba a második harmadban duplázott, így mesterhármast ért el.

A záró harmadban még Fodor és Sofron talált be, így aztán maximálisan kiszolgálta közönségét a címvédő.

Az Alba Volán a playoff-ban eddig az összes, szám szerint nyolc meccsét megnyerte.

Az SC Csíkszereda szerezte meg a harmadik helyet, miután a bronzcsata harmadik mérkőzésén is legyőzte a Dunaújváros csapatát, így 3-0-s összesítéssel nyerte a párharcot.