A MiZo Pécs 2010 hazai pályán megszerezte hatodik győzelmét az olasz Faenza ellen a nőikosárlabda Euroliga kilencedik, utolsó előtti fordulójában.

eredmény, D csoport, 9. forduló:
MiZo Pécs 2010 - Faenza (olasz) 82-71 (20-22, 23-18, 19-8, 20-23)
legjobb dobók:
Fegyverneky 15, Iványi 12, Coelho 12, Vajda 11/3, Podrug 10, illetve Eric 25/12, Jokic 13, David 12

A 2/6-os mérleggel sereghajtó Faenzának bőven lett volna törlesztenivalója, hiszen a pécsiek (5/3) novemberben 68-66-ra nyertek a csarnokában. Ennek megfelelően kezdtek is a 164 centis Ericre építő vendégek, akik 6-4 után egy 10-0-s rohammal lepték meg a Rátgéber-együttest. A házigazdáknál ráadásul a kapitány Iványi a 8. percben már 3 személyi hibánál járt.

Az egy kosárral elvesztett nyitó negyedet követően Mészáros triplájával végre ismét a baranyaiak kerültek előnybe, az olasz alakulat 4 perc alatt mindössze 2 pontot hozott össze. Mivel a tarthatatlan Eric ekkorra már 16 pontnál járt, "jókor jöttek" a reklamáló Paolo Rossi edző technikai hibájáért kapott büntetők.

Fegyverneky és Iványi is begyűjtötte negyedik faultját, így a továbbiakban mindketten "takarékon" védekeztek. A félidőben 43-40 volt az állás. Térfélcsere után a hazaiak tovább kapták Ericről a hibákat, ám Podrug és Coelho is magára talált, így hamarosan tíz pontra nőtt a különbség (52-42). A 18 éves Kopácsi ügyesen semlegesítette Ericet, a Faenza pedig egyre reménytelenebbül próbált visszakapaszkodni, 30 perc elteltével 62-48 állt az órán.

A záró felvonásban már nem történt drámai fordulat, így a Pécs 6/3-ra javította mérlegét, ami főként annak ismeretében kellemes meglepetés, hogy a nyáron - elsősorban anyagi nehézségek miatt - jelentősen meggyengült a gárda. A jövő szerdai záró körben a mecsekaljai csapat a veretlenül csoportelső spanyol Valenciához látogat.