A magyar férfikosárlabda-válogatott sima győzelmet aratott Dánia felett a spanyolországi Menorcán zajló osztályozó tornán.

Eredmény:
Magyarország - Dánia 101-70 (25-29, 29-15, 26-15, 21-11)
a legjobb magyar pontszerzők:
Németh 26/18, Bencze 17, Horváth 12, Wittmann 10, Simon 10/6

Magyar szempontból nem a legjobban kezdődött a találkozó, ugyanis a szerdán Svédországtól 66-55-re kikapó dánok alaposan belekezdtek, és már 11 ponttal is vezettek. Németh azonban már a nyitónegyedben négy triplát dobott, életben tartva az Ivkovic-gárda reményeit. A piros-fehér-zöld alakulat a 15. percben, 35-34-nél érte utol riválisát, majd egy 9-0-s rohammal a félidőre megnyugtató előnyre tett szert (54-44).

Térfélcsere után Ferencz és Horváth is beszállt a gólgyártásba, a különbség 10 pont körül állandósult, sőt a negyed végére 20 pont fölé nőtt. A tét nélkülivé degradálódott zárófelvonásban már csak az volt a kérdés, hogy átlépik-e a magyarok a 100 pontos határt, ez végül Kámán kosarával sikerült. A mezőny legjobbja, Németh István 26 pontig jutott.

Stojan Ivkovic csapata pénteken 18 órakor ki-ki mérkőzést vív Svédországgal, a győztes marad az európai élvonalban, míg a vesztes Dániával együtt a B osztályban folytatja.