Előbb megvált legjobbjától, majd sima vereséget szenvedett hazai pályán a Philadelphia Flyers együttese az NHL legutóbbi játéknapján.

A liga sereghajtójának vezetői közvetlenül a Toronto Maple Leafs elleni találkozó előtt adták el svéd sztárjukat, Peter Forsberget a Nashville Predatorsnak Scottie Upshallért, Ryan Parentért, illetve az idei amatőr játékosbörzén felhasználható két választási jogért cserébe.

A kapitány elvesztése alaposan megviselte a Philly játékosait, mert az első harmadban három gólt ütött a Toronto, le is cserélték Michael Leightont, aki alig több mint 14 perc alatt szedte be a három gólt. A helyére érkező Antero Niittymaki már csak egyszer kapitulált, de így sem tudta megakadályozni a Toronto győzelmét, a kanadaiak három vereség után javítottak.

Pirruszi győzelmet aratott a Buffalo az Edmonton ellen, Makszim Afinogenov ugyanis csuklótörést, Jiri Novotny pedig bokasérülést szenvedett, az orosz csatár elszántságát jelzi, hogy a törést eredményező esése után még visszament a jégre, és ő szerezte a Sabres egyenlítő gólját.

A Rangers egyre közelebb kerül a rájátszást érő nyolcadik helyhez Keleten, a New York-iak már csak három ponttal vannak lemaradva, miután három emberelőnyös gólt szerezve legyőzték a címvédő Carolinát, zsinórban harmadik diadalukat aratva.

Rick DiPietro, az Islanders kapusa az elmúlt hét találkozóból hatszor kettőnél kevesebbszer vesztett párharcot az ellenfél csatáraival szemben, nem csoda, hogy a Szigetlakók simán verték a Bostont, Mike Sillinger, Jason Blake, Andy Hilbert és Randy Robitaille egyaránt két ponttal zárt.

A washingtoni Dainius Zubrus ugyan 15 másodperccel a rendes játékidő vége előtt még hosszabbításra mentette a Tampa Bay elleni csatát, de a hosszabbításban Martin St. Louis a Lightning javára döntötte el a meccset, ez volt a 2004-es bajnok 14. győzelme a legutóbbi 17 jégre lépéséből. Vincent Lecavalier újabb duplájával már 39 gólnál jár, és csak hárommal van elmaradva Brian Bradley egy idényen belül felállított klubcsúcsától.

Az Anaheim főnixmadarat idéző feltámadást produkált a Phoenix ellen, a Coyotes már 4-1-re is vezetett a második harmad közepén, de ekkor talpra álltak a Kacsák, és végül Teemu Selänne hosszabbításban szerzett góljával 5-4-re legyűrték az arizonaiakat.

Milan Hejduk, a Colorado cseh légiósa mesterhármast ért el a Calgary ellen, mégsem ő volt a meccs hőse, hanem a duplázó Joe Sakic, aki a liga történetében tizenhetedikként jutott el 600 gólig, nem mellesleg a saját góljain kívül három másikból is kivette a részét.

eredmények:
Buffalo Sabres - Edmonton Oilers 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
Afinogenov (38:04), Briere (41:02), illetve Horcoff (7:02)

Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs 2-4 (0-3, 1-0, 1-1)
Gagne (32:10, emberelőnyből), Knuble (54:46, ee.), illetve O'Neill (6:39), Antropov (8:44, kettős ee.), Colaiacovo (14:10), Sundin (51:46)

Carolina Hurricanes - New York Rangers 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
Ladd (19:30), illetve Nylander (18:47, ee.), Rachunek (25:40, ee.), Dupuis (36:19), Shanahan (44:01, ee.)

Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 3-2 (0-1, 2-0, 0-1, 1-0) - szétlövésben
Lecavalier (22:44, ee.; 27:05, emberhátrányból), St. Louis (65:00, győztes büntető), illetve Szjomin (9:07, ee.), Zubrus (59:45)

New York Islanders - Boston Bruins 4-1 (1-0, 0-1, 3-0)
Tambellini (16:56), Sillinger (50:56), R. Robitaille (56:44; 59:37, üres kapus), illetve G. Murray (20:32, ee.)

Phoenix Coyotes - Anaheim Ducks 4-5 (2-1, 2-1, 0-2, 0-1) - h u.
Nolan (12:33), Ballard (19:18), Tjarnqvist (22:48), Szaprikin (26:58), illetve Selänne (3:33, 61:53, ee.), Pronger (39:55, ee.; 57:32, ee.), Penner (45:11)

Calgary Flames - Colorado Avalanche 5-7 (2-1, 2-3, 1-3)
Iginla (9:48, 35:09), Conroy (11:57), Lombardi (27:35, 48:51), illetve Sakic (19:39, ee.; 59:50, ü. k.), Brunette (25:47), Hejduk (37:33, ee; 39:17; 50:16), B. Clark (46:54)