Hat mérkőzésből álló idegenbeli túrájának ötödik állomásán is sikerrel járt a Calgary, amely az NHL legutóbbi játéknapján a St. Louist győzte le 5-3-ra. A kanadaiak edzője, Mike Keenan pályafutása 600. diadalát aratta, a Jarome Iginla (két gól, két assziszt), Kristian Huselius (egy gól, négy gólpassz), Daymond Langkow (két gól, egy assziszt) trió pedig alaposan kitett magáért, hárman összesen 12 pontot szereztek. Pedig az Anaheimtől megszerzett Andy McDonald vezérletével 3-2-re még a Blues vezetett, de Eric Brewer hibáját Langkow góllal büntette, aztán Iginla felsősarkos, majd Langkow üres kapus találata elsüllyesztette a hazaiakat.

Scott Niedermayer visszatért a jégre, az Anaheim mégsem tudott nyerni, mert a San Jose szétlövésben legyőzte a címvédőt. A Kacsák 34 éves védője majdnem 24 percet töltött a pályán, és +1-gyel zárt, nem is a védelemmel voltak gondok, sokkal inkább a támadókkal, akik mindössze egyszer tudták bevenni Jevgenyij Nabokov kapuját.

Pedig az Anaheim az újonc Bobby Ryan révén 12 meccs után először megszerezte a vezetést, és Jean-Sebastien Giguere még Milan Michalek büntetőjét is kivédte, de a második harmad hatodik percében Torrey Mitchell emberhátrányban egyenlített egy korongszerzés után. A büntetőpárbaj 2-2-re állt, amikor a hatodik párban Joe Thornton eldöntötte a két pont sorsát.

Wayne Gretzky 1999-es visszavonulása óta először járt a Madison Square Gardenben, és a Phoenix edzőjeként jó élménnyel távozhatott a Rangers csarnokából, mivel a Coyotes 5-1-re nyerni tudott.

Gretzky csapatában elsősorban a két gólig és egy gólpasszig jutó Joel Perrault-nak jár a dicséret, de sokat tett a győzelemért a 34 védést bemutató Ilja Brizgalov is. A második harmadban négy gólt ütő arizonai gárda elmúlt hat találkozójából négy alkalommal is legalább négyszer köszönt be ellenfelének.

Daniel Briere kihagyott büntetője volt a fordulópont a New Jersey-Philadelphia rangadón, a Buffalóból érkezett klasszis kísérletét Martin Brodeur hárította 1-1-es állásnál, 40 másodperccel később pedig John Madden második góljával megint a Devils vezetett, és innen már nem is engedték ki kezükből a győzelmet az Ördögök.

Hiába lőtt majdnem kétszer annyit kapura a Chicago mint a Florida (45-24), a Párducok kapujában Tomas Vokoun mindössze egyszer kapitulált, míg a túloldalon hárman is túljártak Patrick Lalime eszén.

eredmények:
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 4-2 (0-0, 3-1, 1-1)
gól: Madden (22:49, emberelőnyből, 30:12, emberhátrányból), Asham (33:57), Langenbrunner (59:55, üres kapus), illetve M. Richards (20:40, ee.), Briere (46:44, ee.)

New York Rangers - Phoenix Coyotes 1-5 (0-1, 0-4, 1-0)
gól: Girardi (51:27, ee.), illetve J. Perrault (3:11, ee., 38:46, ee.), Carcillo (22:14), Vrbata (23:30), Sjoström (32:34)

St. Louis Blues - Calgary Flames 3-5 (1-1, 2-2, 0-2)
gól: McDonald (14:28), Boyes (27:24), Stempniak (28:43), illetve Iginla (12:05, ee., 47:55, ee.), Huselius (20:46), Langkow (36:29, 59:41, ü.k.)

Chicago Blackhawks - Florida Panthers 1-3 (1-1, 0-2, 0-0)
gól: Bolland (19:30), illetve Olesz (12:19), Zednik (26:25), Bouwmeester (36:54, ee.)

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) - szétlövéssel
gól: B. Ryan (13:41), illetve Mitchell (25:13, eh.), J. Thornton (65:00, győztes büntető)