Sidney Crosby két harmadon keresztül a láthatatlan embert játszotta Edmontonban, az Oilers vezetett is 2-0-ra 40 perc után a Pittsburgh ellen az NHL legutóbbi játéknapján. Az utolsó felvonás hetedik percében aztán Maxime Talbot góljával szépített a Penguins, és innentől Crosby is magára talált, a hátralévő időben mindhárom vendéggólban szerepet játszott, amivel a Pittsburgh végül 4-2-re győzött.

Hasonló feltámadást produkált a New Jersey is, amely az első harmadban háromgólos hátrányba került a Boston ellen, de a Patrik Elias, Zach Parise duónak köszönhetően hosszabbításban végül kicsikarta a győzelmet.

Tim Thomas a Bocsok kapusa alig több mint egy perccel a rendes játékidő lejárta előtt megsérült, így a negyedik Devils-gólt már Tuukka Rask kapta, aki ezzel első vereségét szenvedte el, a New Jersey viszont szárnyal, sorozatban nyolcadik győzelmét aratta.

Az Ottawa is visszatalált a helyes útra hét vereség után, a kanadaiak azzal a Floridával találkoztak, amelyet az elmúlt két szezonban mindig elvertek, és most is hűek maradtak a hagyományhoz, Randy Robitaille duplázott, Jason Spezza gólt és asszisztot jegyzett, Ray Emery pedig 3-2-es állásnál kivédte Kamil Kreps büntetőjét. Olli Jokinen, a Párducok finn csatára két góllal köszöntötte magát 29. születésnapján, de a vereség miatt így sem volt boldog.

Az Islanders végre kettőnél több gólt ütött, de így sem nyert, mivel az Atlanta jobban bírta a büntetőpárbajt. Pedig a New York-iak 1-3-ról jöttek fel egálra, de a szétlövésben Kari Lehtonen mindent védett, a másik oldalon viszont Szláva Kozlov és Ilja Kovalcsuk is Rick Di Pitro mögé küldte a pakkot. Érdekesség, hogy a Thrashers három rendes játékidős góljából kettő is emberhátrányban született.

A Colorado a szezonban eddig mind a tízszer győztesen vonult le a jégről, amikor két harmad után vezetett, és most a Colombus ellen is úgy tűnt, hogy sikerült prolongálni a sorozatot, de a Blue Jackets másként gondolta. A harmadik harmadot új kapussal kezdte a Colombus, Pascal Leclaire-t Fredrik Norrena váltotta, de sokkal inkább a támadójáték feljavulásában kell keresni a siker titkát, mivel Rick Nash és társai négy góllal terhelték meg Peter Budaj hálóját.

A Minnesota négy győzelem után kapott ki ismét, az elkövető a Philadelphia volt, amely egyre kellemetlenebb ellenfél vendégként, ez volt a Flyers kilencedik diadala a Wachovia Centertől távol. Markus Näslund 725. pontját szerezte a Vancouver mezében a Chicago elleni 3-2-es siker alkalmával, és ezzel a klub legeredményesebb játékosa lett, megelőzve az eddigi listavezető Trevor Lindent. Alain Vigneault, a Canucks trénere kicsit megvariálta a sorokat, és ez jó húzásnak bizonyult, mert a Brendan Morrison, Taylor Pyatt, Byron Ritchie alkalmi trió öt pontot hozott össze.

Joe Thornton nagyon fontos láncszeme a San Jose gépezetének, amit jól mutat, hogy a Cápák elmúlt négy meccsén szerzett tizenegy gólból csak egyben nem vállalt szerepet, a Dallas elleni háromnál például kettőt előkészített, aztán a mindent eldöntőt maga ütötte.

Forrás: EPA

Joe Thornton (19-es mezben) tarthatatlan volt a Dallas védői számára

Egy 19 éves center volt a főszereplő a Phoenix-Los Angeles mérkőzésen, Peter Mueller pályafutása második hárompontos (1 gól, 2 assziszt) estéjén van túl, a Királyok pedig lassan megint versenyben lesznek a liga legrosszabb csapata címért, az elmúlt tizenegy meccsből mindössze kettőt sikerült behúzniuk.

A címvédő Anaheim végre le tudta győzni a Buffalót, a legutóbbi tíz randevú alkalmával sikertelenül próbálkozták a Kacsák, de most viszonylag könnyen ment, bár 1-0-ra még a Sabres vezett. A kaliforniaiak talán attól pörögtek ilyen jól, hogy kiderült, Scott Niedermayer, a liga egyik legjobb hátvédje a korábbi híreknek megfelelően mégsem fejezi be sikerekben gazdag pályafutását.

A 34 esztendős kiválóság már edz korábbi NHL-esekkel, várhatóan 7-9 napon belül lép ismét jégre tétmeccsen. Az olimpiai és világbajnok, négyszeres Stanley-kupa-győztes hátvédnek - akinek testvére, Rob megfordult a Ferencvárosban - elvileg 2009-ig szóló szerződése van az Anaheimmel, amely nélküle gyengén szerepel, jelenleg nincs rájátszást érő helyen. Az előző playoff legértékesebb játékosának választott Scott Niedermayer 1053 alapszakasz-mérkőzésen 608 pontot gyűjtött.

eredmények:
New Jersey Devils - Boston Bruins 4-3 (0-3, 2-0, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
Elias (26:51, 63:16), Parise (35:51, emberelőnyből; 54:03), illetve Chara (6:21), Gl. Murray (11:36), Wideman (16:40, ee.)

Atlanta Thrashers - New York Islanders 4-3 (0-1, 3-1, 0-1, 1-0) - szétlövés után
Marian Hossa (27:06, emberhátrányból), Kovalcsuk (31:34), Dupuis (35:36, eh.), Vj. Kozlov (65:00, győztes büntető), illetve Comrie (10:02), Sillinger (39:41), Hunter (47:32, ee.)

Columbus Blue Jackets - Colorado Avalanche 5-4 (1-0, 0-3, 4-1)
gól: Nash (6:33, 47:07), Lindström (49:26, ee.), Zserdev (54:44), Fritsche (55:55), illetve Wolski (22:25, ee.), P. Stastny (37:10), Finger (38:03), Hannan (55:25)

Florida Panthers - Ottawa Senators 4-5 (2-2, 0-1, 2-2)
gól: O. Jokinen (10:21, ee.; 59:45), Montador (16:53), Booth (50:26), illetve Robitaille (6:48, 54:36), Fisher (7:10), Foligno (27:06), Spezza (47:08, ee.)

Minnesota Wild - Philadelphia Flyers 1-3 (0-2, 1-0, 0-1)
gól: Demitra (20:55, ee.), illetve Upshall (4:44), J. Carter (9:28), Coburn (44:01)

Dallas Stars - San Jose Sharks 2-3 (0-1, 1-1, 1-1)
gól: Daley (23:31), Modano (46:08), illetve Cheechooo (18:15, ee.), Marleau (26:02), J. Thornton (51:24)

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)
gól: Lapointe (14:43), Havlat (29:01, ee.), illetve Öhlund (7:24), Ritchie (19:22), Morrison (43:11)

Edmonton Oilers - Pittsburgh Penguins 2-4 (1-0, 1-0, 0-4)
gól: Nilsson (5:39), Horcoff (37:22), illetve Talbot (46:05), Letang (46:26), C. Armstrong (50:57), Ry. Whitney (53:30, ee.)

Phoenix Coyotes - Los Angeles Kings 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)
gól: Reinprecht (11:11), Vrbata (14:32, ee.), Mueller (31:03), Doan (59:17, üres kapus), illetve Cammalleri (17:09, ee.)

Anaheim Ducks - Buffalo Sabres 4-1 (1-1, 2-0, 1-0)
gól: McDonald (15:33), Schneider (32:22, ee.), Bertuzzi (38:20), Perry (51:03, ee.), illetve Hecht (4:07)