Nyolc vereség után a New York Islanders az NHL legutóbbi játéknapján le tudta győzni az Ottawát, igaz, most sem ment egyszerűen, mivel a szétlövés döntött. A Long Island-i gárda Josef Vasicek révén került előnybe az első harmadban, ami azért különleges, mert a korábbi hat találkozón az Islanders nem tudott gólt ütni az első húsz percben. A remekül védő Rick Di Pietrót a harmadik harmad elején tudta először megtréfálni az Ottawa Andrej Mészáros révén, aki később Mike Sillinger góljára is válaszolt. A hosszabbításban nem jutottak dűlőre a felek, így jöhetett a szétlövés, amelyben két hazai játékos is betalált, ezzel az Ottawa negyedik meccét bukta el zsinórban, ilyen rossz sorozata tavaly október óta nem volt a kanadaiaknak.

A Florida és Washington is a büntetőkre bízta a döntést, a maratoni szétlövés a 11. párban dőlt el, amikor Stephen Weiss mattolta Olaf Kölziget, és Tomas Vokoun kivédte Brian Pothier kísérletét.

A Párducok idénybeli legjobb sorozatukat építgetik azzal, hogy egymás után négyszer vonulhattak le győztesen a jégről, és jelentősen feljavultak a szétlövéseket illetően, idén eddig háromból három a mérleg, szemben a tavalyi 2,8-as mutatóval.

Martin Havlat 22 mérkőzést hagyott ki vállsérülése miatt, de gyorsan jelezte, hogy még mindig érzi a kaput, mindössze 43 másodperc elteltével beköszönt a Tampa Bay kapuját védő Johan Holmqvistnek.

A Fekete Sólymok valósággal szárnyakat kaptak attól, hogy az előző idénybeli házi gólkirály visszatért, és 5-1-re verték a Lightningot, a Chicago kapujában Nyikolaj Habibulin 22 védést mutatott be egykori csapata ellen.

A Colorado 500. sikerét aratta, mióta a franchise Quebecből Denverbe költözött, az Avalanche kispadján Joel Quenneville duplán ünnepelhetett, mert ez volt 100. diadala a csapat edzőjeként. A hat győzelemből érkező Dallas úgy tűnt, hogy a New Jerseyt is megfricskázza, de az Ördögök 0-2 után feltámadtak, és elhomályosították a Csillagokat.

eredmények:
Buffalo Sabres - St. Louis Blues 3-4 (1-0, 1-1, 1-3)
gól: Pominville (18:39), Kotalik (32:28, emberelőnyből), Sekera (51:02), illetve Rucinsky (35:10), Kariya (43:45), M. Johnson (46:19), Boyes (59:02)

New Jersey Devils - Dallas Stars 4-2 (0-2, 2-0, 2-0)
gól: Clarkson (28:52), Gionta (38:48), Zubrus (50:57), Parise (59:43, üres kapus), illetve Barnes (10:42, emberhátrányból), J. Jokinen (13:40)

Washington Capitals - Florida Panthers 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-1) - szétlövés után
gól: C. Clark (34:27), illetve Zednik (4:49, ee.), Weiss (65:00, győztes büntető)

Carolina Hurricanes - Philadelphia Flyers 1-3 (0-0, 0-2, 1-1)
gól: Stillman (49:30, ee.), illetve Hatcher (25:49), Timonen (35:16), Knuble (40:33, ee.)

New York Islanders - Ottawa Senators 3-2 (1-0, 0-0, 1-2, 1-0) - sz.u.
gól: Vasicek (19:34), Sillinger (44:58; 65:00, gy.b.), illetve Mészáros (41:05, ee.; 58:05)

Minnesota Wild - Phoenix Coyotes 3-1 (0-0, 2-0, 1-1)
gól: Veilleux (24:02), Gaborik (37:29), Sheppard (49:26), illetve Vrbata (40:27)

Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 5-1 (2-0, 1-0, 2-1)
Havlat (0:43, 20:12), Byfuglien (5:31), Sharp (42:20), Toews (50:25), illetve Tarnasky (49:52, ee.)

Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 4-2 (2-0, 2-0, 0-2)
gól: Hejduk (4:14), B. Clark (4:39), Sakic (28:45, ee.), Wolski (34:38), illetve Torres (48:15), Horcoff (54:11)

San Jose Sharks - Los Angeles Kings 2-3 (1-0, 0-2, 1-0, 0-1) - sz.u.
gól: J. Thornton (3:58), Rivet (43:41, ee.) illetve Kopitar (30:39, eh.), O'Sullivan (37:54), D. Brown (65:00, gy.b.)