Jót tett az edzőváltás az Atlantának, amely Don Waddell színrelépése óta négy vereség mellett tíz győzelmet tud felmutatni az NHL-ben, a legutóbbi játéknapon a Tampa Bayt kapta el a Thrashers. Az 55. percben még 3-1-re vezetett a Lightning, de az Atlanta két hajrágóllal kicsikarta a hosszabbítást, amelyben idén veretlen még a georgiai alakulat, most Todd White tett róla, hogy folytatódjon a sorozat.

A vesztes csapatban Vincent Lecavalier remek formában van, zsinórban nyolcadik meccsén szerzett legalább két pontot, utoljára ilyenre Jaromir Jagr volt képes, még 1996-ban a Pittsburgh színeiben.

Jagr már a Rangerst erősíti, és nem lehetett boldog a legutóbbi játéknapon, mert a Parkőrök 2-1-re kikaptak az Islanderstől, és ezzel az idény során harmadszor maradtak alul a városi riválissal szemben. A Szigetlakók kapusa, Rick DiPietro pályafutása 100. győzelmét ünnepelhette, egyben ez volt az Islanders 500. diadala a ligában vendégként.

A Wahingtonnak nem megy odahaza, a fővárosiak hat meccsükből mindössze kettőt tudtak behúzni saját közönségük előtt, ezúttal a Florida tréfálta meg Ovecskinéket. Pedig a Párducok nem brillíroznak látogatoként, a washingtoni túra előtt négy meccset buktak egyhuzamban, de most a kétgólos Olli Jokinen vezérletével begyűjtötték a két pontot.

Paul Kariyát nem zavarta különösebben, hogy egykori csapata ellen lép jégre, a St. Louis csatára előbb ütött egy gólt, majd egy másikat előkészített, így nagy szerepe volt abban, hogy jól szólt a Blues a Nashville ellen.

Forrás: EPA

Hagman adta meg a kegyelemdöfést a Kingsnek

A Kings sorozatban tizedszer zakózott Dallasban, a texasiak kapujában Mike Smith 22 lövést hatástalanított, és ezzel pályafutása negyedik shutoutját érte el. A Montreal ünnepi estére készült, az Ottawa elleni mérkőzés előtt a Canadiens visszavonultatta Larry Robinson 19-es mezét, de ennél többnek nem is örülhettek a Bell Centre nézői, mert a Senators 4-2-re nyert. A győzelemmel a Keleti főcsoport élére kerülő Ottawában Jason Spezza három gólpasszal ajándékozta meg a társakat.

eredmények:
Washinton Capitals - Florida Panthers 3-4 (1-2, 0-1, 2-1)
gól: Laich (5:02, emberhátrányból), Szjomin (48:14), C. Clark (53:35, emberelőnyből), illetve Booth (3:33), Kreps (19:09), O. Jokinen (33:45, 46:54)

New York Rangers - New York Islanders 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)
gól: Rozsival (26:37, eh.), illetve Fedotyenko (20:08, ee.), Vasicek (25:51)

Atlanta Thrashers - Tampa Bay Lightning 4-3 (1-0, 0-2, 2-1, 1-0) - hosszabbítás után
Larsen (3:13), Little (54:42, kettős ee.), Kovalcsuk (57:37), T. White (62:49, ee.), illetve Hlavac (33:55), Lecavalier (34:33), St. Louis (50:30)

Montreal Canadiens - Ottawa Senators 2-4 (0-2, 1-1, 1-1)
Latendresse (30:18, ee.), Higgins (54:31), illetve Eaves (3:47, ee.), Neil (8:57), Heatley (34:35), Kelly (51:16)

Dallas Stars - Los Angeles Kings 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)
gól: Ott (38:37), Hagman (53:10), Lehtinen (55:24, ee.)

St. Louis Blues - Nashville Predators 2-1 (0-0, 1-0, 1-1)
Kariya (29:32, ee.), Boyes (46:40), illetve Bonk (58:57)