Az elmúlt években a liga egyik pofozógépe volt a St. Louis az NHL-ben, idén azonban a remek rajt után sikeres szereplésben bíznak a Blues-drukkerek, miután kedvenceik az első játéknapon elszenvedett 3-2-es vereség óta sorozatban negyedszer nyertek. Márpedig ilyen jó idénykezdetre nem volt példa az elmúlt évtizedben, abban, hogy a Blues nyerni tudott Chicagóban oroszlánrésze volt Manny Legace-nek, aki 28 lövést hatástalanított, és Keith Tkachuknak, aki góllal és gólpasszal segítette a csapatát.

Amíg korábban arról volt híres a New Jersey, hogy a hihetetlenül precízen felépített védekezés révén felőrölte az ellenfeleit, az idei szezonban az óvatoskodás helyett belemennek az adok-kapokba az Ördögök, az Atlanta elleni 6-5-ös győzelem után ismét sokgólos meccset vívtak.

A Pittsburgh ellen gyorsan kétgólos előnyt hozott össze a New Jersey, de a Pingvinek egyenlítettek, sőt, fordítottak, az utolsó harmad végül 4-4-ről indult. Ebben a húsz percben aztán a Devils felvillantott valamit a régiből, mert mindössze öt lövést engedett a hazaiaknak, akik nem is ütöttek újabb gólt, ugyanakkor Aaron Asham bepofozta a három assziszttal záró Zach Parise átadását, ami eldöntötte a csatát.

A Pittsburgh öt meccset játszott eddig az idényben, és negyedszer szedett be legalább négy gólt, így hiába csipkedik magukat a csatárok, Malkin például eddig minden fellépésén szerzett pontot, most 1+1-gyel zárt.

A Dallas kevesebb mint másfél perccel a harmadik harmad vége előtt tudott egyenlíteni a Colombus otthonában Brendan Morrow kapásgóljával, aztán a szétlövésben a büntetőspecialista Jussi Jokinen volt csak eredményes (a finn balszélső 26 rávezetésből eddig 16-szor túljárt a kapusok eszén), így a texasiak két ponttal gazdagodtak.

Új fiúk húzták az Anaheim szekerét a Nashville, az élete első meccsét játszó Petteri Wirtanen szerezte vissza a vezetést a Kacsák számára 1-1 után, aztán az elitben mindössze harmadszor fellépő Andrew Miller egy megugrás végén mattolta Chris Masont, kialakítva a 3-1-es eredményt. Nem szabad viszont elfelejtkezni Jean-Sebastian Giguere-ről sem, a kaliforniaiak klasszis kapusa, aki felépülése óta második meccsét játszotta, állta a sarat, és 28 védéssel zárt.

eredmények:
Columbus Blue Jackets - Dallas Stars 2-3 (1-1, 0-0, 1-1, 0-1) - szétlövés után
Nash (1:42), Novotny (48:24, emberelőnyből), illetve J. Jokinen (3:17; 65:00, győztes büntető), Morrow (58:49)

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 4-5 (2-2, 2-2, 0-1)
Talbot (15:58), Roberts (17:48, ee.), Goncsar (20:52, ee.), Malkin (38:42, kettős ee.), illetve Pandolfo (6:46), Madden (9:58), Zajac (26:57, ee.; 34:48, ee.), Asham (50:38)

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 1-3 (1-2, 0-1, 0-0)
Ja. Williams (13:40, ee.), illetve Kariya (2:14, ee.), Salvador (6:31), Tkachuk (25:17, ee.)

Anaheim Ducks - Nashville Predators 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)
Perry (19:40), Wirtanen (44:47), A. Miller (52:23), illetve Suter (42:24)