Két csapat is vészes gólínségben szenved az NHL-ben, a New York Rangers és a Nashville Predators sem igazán találja a hálóig vezető utat, nem csoda, hogy mindkét gárda vereséggel zárta a legutóbbi játéknapot.

Mindössze egyetlen gól született Pittsburghben, ahol a Pingvinek 1-0-ra legyőzték a Rangerst, amivel tovább folytatódott a New York-iak rossz sorozata, hiszen a Boston ellen sem találtak be az ellenfél kapujába, és immáron több mint 125 perce gólképtelenek.

A karrierje legrosszabb szezonkezdetét produkáló Jaromir Jagr (8 meccsen mindössze 1 gól) nem idegeskedik, szerinte nem kell semmi extrát csinálni, előbb-utóbb úgy is jön majd a gól. Henrik Lundqvist mindent megpróbált, hogy legalább döntetlenre jó legyen a Rangers, még Jordan Staal büntetőjét is kivédte, de egy emberelőnyös szituációban Ryan Whitney kemény passzába Jevgenyij Malkinnak csak elég volt beletennie az ütőjét, hogy a pakk a hálóban landoljon.

A Pittsburgh kapujában Marc-Andre Fleury hibátlanul teljesített, 36 lövést hárított, főleg neki köszönhető, hogy a Parkőrök 1926 óta íródó történelmében először fordult elő, hogy egymás után kétszer veszítsenek 1-0-ra.

A Kings kapujában Jason LaBarberának 17 védés is elég volta shutouthoz, mert a Nashville még a Rangersnél is pocsékabb formát mutat az ellenfél kapuja előtt, a Ragadozók 137 perce nem tudtak gólt ütni, kaptak is egy hatost Los Angelesben. A rossz rajt után a Királyok az elmúlt négy meccsükből hármat behúztak, a mostani diadalból a góllövőlistát tíz találattal vezető Mike Cammalleri egy duplával vette ki a részét, míg a csapatkapitány Rob Blake két asszisztot osztott ki.

A Nashville-ből talán éppen az a Paul Kariya hiányzik, aki remekel St. Louisban, a címvédő Anaheim ellen két gólt előkészített, majd egyet ő maga ütött, ami azt jelenti, hogy a Kacsák hatodik idegenbeli meccsükön sem tudtak nyerni.

A Colorado viszont első idegenbeli győzelmét aratta, de nem ezért volt emlékezetes az Edmonton elleni találkozó, hanem azért, mert Ryan Smyth az Oilers egykori legendája, aki 12 szezon alatt 549 pontot ért el a csapatnál, ellenfélként tért vissza a kanadai városba. A hazatérés elég emociónálisra sikerült, a meccs előtt egy videoösszeállítással kedveskedtek az edmontoniak egykori kapitányunkank, aztán a majd 17 ezres nézősereg percekig éltette a láthatóan meghatódott Smyth-t, aki pont nélkül zárta az összecsapást.

Jaroslav Hlinka viszont élete első NHL-gólját szerezte, amivel 2-1-es vezetéshez juttatta a csapatát, innentől már nem is engedte ki kezéből az irányítást a Colorado, az Edmonton pedig legutóbbi hét meccséből így hatodszor vonulhatott le vesztesen a jégről.

Az edzőváltás óta magára talált az Atlanta, amely büntetőkkel nyert Torontóban, pedig a Thrashers már 13 másodperc elteltével hátrányba került, de 10 másodperccel a rendes játékidő lejárta előtt a Maple Leafsnek kellett egyenlíteni, hogy hosszabbításra mentse a meccset. A túlórában aztán nem született meg a döntés, így jöhetett a büntetőpárbaj, ahol az első körben Nik Antropov és Szláva Kozlov is eredményes volt, a folytatásban aztán Ilja Kovalcsuk vitte be a győztes találatot.

Rick Nash sorozatban negyedik meccsén szerzett gólt, a Colombus pedig ismét nyerni tudott, ezúttal Chicagóban. A hatalmas termetű balszélső Jiri Novotnyval együtt duplázott, így kárba veszett a két chicagói tinizseni munkája, a draftelső Patrick Kane négy ponttal (2 gól, 2 gólpassz) zárt, a tavalyi játékosbörze harmadik választottja, Jonathan Toews pedig most is pontot szerzett, mint eddigi minden jégre lépése alkalmával.

eredmények:
Pittsburgh Penguins - New York Rangers 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)
Malkin (20:44, emberelőnyből)

Toronto Maple Leafs - Atlanta Thrashers 4-5 (1-2, 2-1, 1-1, 0-1) - szétlövés után
Sundin (0:13), Gill (21:12), Antropov (36:19, ee.), Ponikarovszkij (59:50), illetve Enström (4:23), Kovalcsuk (19:27; 65:00, győztes büntető), Perrin (34:12), T. White (53:02)

Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 4-7 (1-2, 2-2, 1-3)
Kane (15:21, 38:10), Toews (26:47), Wisniewski (53:01) illetve Nash (2:18, 49:07), Novotny (2:41, 24:34), Fjodorov (39:38), Zserdev (52:21), Tollefsen (57:55, emberhátrányból, üres kapus)

St. Louis Blues - Anaheim Ducks 4-2 (0-0, 3-2, 1-0)
Tkachuk (27:01), Boyes (30:27, ee., 36:36, ee.), Kariya (59:27, ü. k.), illetve McDonald (21:37), Mowers (57:38)

Edmonton Oilers - Colorado Avalanche 2-4 (1-3, 0-0, 1-1)
Penner (12:02), Gilbert (50:45), illetve Arnason (9:44), Hlinka (12:25), Wolski (18:43), B. Clark (59:42, ü. k.)

Los Angeles Kings - Nashville Predators 6-0 (2-0, 2-0, 2-0)
Cammalleri (6:09; 58:40, ee.), Visnovsky (15:40), Ivanans (27:02), Frolov (30:01, ee.), Nagy (59:23)