A férfivízilabda Világliga európai 2. selejtezőcsoportjában az öt résztvevő közül a magyar válogatott pénteken pihent, a Hajós uszoda 50-es medencéjében vízbe szállók párharcából a románok és a horvátok kerültek ki győztesen.

Világliga-selejtező, európai 2. csoport, 3. játéknap:
Románia - Oroszország 9-8 (2-2, 3-0, 2-3, 2-3)

A tavaszi melbourne-i világbajnokságon 11. helyezett románok fokozatosan elhúztak az Ausztráliában hetedikként végzett riválisuktól, s már 6-2-re is vezettek, amikor az oroszok elkezdtek hajrázni. Fel is jöttek egyetlen gólra, de egyenlíteniük nem sikerült.

Forrás: MTI

Pillanatkép az orosz-román csatából

Horvátország - Spanyolország 8-6 (1-2, 3-0, 1-0, 3-4)

A 2007-es világbajnok és a melbourne-i bronzérmes margitszigeti csatája úgy indult, hogy akár meglepetés is születhet, hiszen a jól játszó spanyoloknál volt az előny az első nyolc perc után. Csakhogy a folytatásban az ibériaiak "elfelejtettek" gólt lőni olyannyira, hogy mintegy húsz (!) percen át tartott a találatmentességük, miközben a horvátok többnyire eredményesen fejezték be támadásaikat.

Így aztán az utolsó játékrészt nyugodtan odaajándékozhatták ellenfelüknek, a mintegy félezer néző előtt szerzett és simának mondható győzelmüket cseppet sem fenyegették a spanyolok. A szombati programban Kemény Dénes legénysége - a keddi barátságos, 11-11-es döntetlennel zárult Unicum-gálameccs után másodszor is, de immár tétmérkőzésen - a horvátokkal találkozik (16.35, m1), majd a spanyol-román összecsapás következik.

A csoport állása:
1. MAGYARORSZÁG 6 pont (28-19)
2. Horvátország 6 (19-13)
3. Spanyolország 3 (21-23)
4. Románia 3 (19-24)
5. Oroszország 0 (18-26)

A Vl-szabályok szerint döntetlen nincs, a 4x8 perc alatt elért győzelemért 3, a büntetőkkel kiharcoltért 2 pont a jutalom, az 5 méteresekkel alulmaradó csapat 1 pontot kap, a vereségért pedig nem jár pont.