A címvédő MiZo Pécs magabiztos győzelmet aratott a házigazda Diósgyőr felett a nőikosárlabda-bajnokság vasárnapi mérkőzésén.

Eredmény:
Diósgyőri KSK - MiZo Pécs 55-80 (14-18, 16-21, 11-20, 14-21)

A legutóbb Szegeden idénybeli második vereségét elszenvedő baranyai gárda (21/2) az első 10 pontból 9-et magára vállaló Edwards révén lendületesen kezdett, ám a 13/10-es mérlegnél tartó hazaiak légiósa, Tyler hamarosan felzárkóztatta együttesét (14-16). A második negyed derekára Béres és Vajda jóvoltából kialakult a "közte tíz", a félidőben pedig 30-39 volt az állás.

Nagyszünet után gyakorlatilag eldőlt a meccs: 6 perc alatt a DKSK 5 pontjára 11 érkezett, és a 15 pontos különbség már megtörte a Tapodi-gárdát, amely zónavédekezéssel sem javított helyzetén. Az utolsó játékrészben már csak a vendégsiker mértéke volt kérdéses, Rátgéber László alakulata végül - főként a mezőny legjobbjává előlépő Edwards 16 pontjának köszönhetően - biztosan hozta a papírforma-győzelmet.

A Pécs két fordulóval az alapszakasz vége előtt 22/2-es mutatóval büszkélkedhet, így óriási versenyfutás várható az elsőségért az egyformán 21/2-nél tartó - és 18 órától egymással összecsapó - Sopronnal és Szegeddel.