A Tampa Bay Lightning 5-1-re verte a Pittsburgh-öt az NHL legutóbbi játéknapján, a Pingvineknek már fóbiája lehet, ha a 2004-es bajnokkal kerülnek szembe, mert zsinórban tizenkettedszer szenvedtek vereséget tőle. A győztes alakulatban Brad Richards négy pontot szorgoskodott össze (egy gól, három gólpassz), Martin St. Louis idénybeli 38. góljával beállította egyéni rekordját, John Tortorella pedig kétszázadszor gratulálhatott játékosainak a floridaiak edzőjeként.

A Vancouvernek kevesebb mint fél percet kellett volna kibekkelnie Dallasban ahhoz, hogy behúzza sorozatban hetedik győzelmét, de Philippe Boucher emberelőnyős góljával a Stars kiharcolta a hosszabbítást, amelyben Jere Lehtinen mattolta Roberto Luongót, amivel megszakadt a Canucks nagy sorozata. A Stars nem számít kellemes ellenfélnek mostanság, mert az elmúlt 17 mérkőzéséből tizenkettőn nem talált legyőzőre.

Sorozatban negyedik idegenbeli mérkőzését nyerte meg a New Jersey, amely ezúttal Wahingtonból vitte el a pontokat. A Devils kapuját ezúttal Martin Brodeur helyett Scott Clemmensen védte, aki első győzelmét aratta 2006. március 24-e óta, de nem csak ezért marad emlékezetes számára a meccs, hanem azért is, mert a második Capitals-gólnál Alekszander Ovecskin bombája a maszkjáról vágódott a kapuba, az orosz sztár lökete behorpasztotta a hálóőr fejvédőjét, de szerencsére megúszta sérülés nélkül.

Nagyon fontos két pontot szerzett a Minnesota az Edmonton ellen, ugyanis az Oilers közvetlen riválisa a Vadaknak a rájátszásért vívott harcban, így duplán értékes a 4-1-es diadal. A kanadaiak jelenleg kilenc ponttal vannak lemaradva a hetedik helyen álló Minnesota mögött, de lesz még alkalom a visszavágásra, mert a hátralévő 19 mérkőzésből négyszer egymás ellen lépnek jégre a felek. A harmadik harmad nyolcadik percében dőlt el a találkozó sorsa, Fernando Pisani ugyan még visszahozta az edmontoni reményeket, de 59 másodperccel később Marian Gaborik 3-1-re alakította az állást, innen már nem volt visszaút.

Ha Martin Havlatnak megy a játék, akkor általában a Chicago is jobban szerepel, a cseh jobbszélső egy gólt és két gólpasszt hozott össze a St. Louis ellen, nyert is a Blackhawks 5-1-re. Havlat 40 mérkőzésen 49 pontot termelt (24 gól, 25 assziszt), és vele tizenhétszer nyert a Chicago, amikor sérülése miatt nem játszhatott, akkor mindössze hatszor.

A ligaelső Nashville ugyan kétgólos előnyt adott le a Colombus vendégeként, de a büntetőpárbajban csak Alekszander Radulov volt eredményes, így végül belefért ez a kis lazítás a Predatorsnak. A Blue Jackets pedig továbbra is csak álmodozhat róla, hogy milyen lehet megverni a Nashville-t, eddig hétből semmmi az idei mérleg a rivális ellen.

Scott Niedermayer hamar helyrehozta hibáját, az Anaheim kapitánya a büntetőpadon ücsörgött, amikor a Colorado az 57. percben 3-3-ra alakította az állást, de Niedermayer gyorsan ismét előnyhöz jutatta a Kacsákat, majd Chris Pronger minden kérdést lezáró találatánál is közreműködött. Andy McDonald két gólja mellett egy assziszttal is kivette a részét a sikerből, Teemu Selänne mindkét műfajban egy pontig jutott, így az Anaheim megúszta, hogy mind a négy szezonbeli összecsapást elbukja az Avalanche ellen.

eredmények:
Washington Capitals - New Jersey Devils 2-3 (1-0, 0-1, 1-2)
Laich (16:02), Ovecskin (49:13), illetve Parise (25:34), Zajac (41:37), Langenbrunner (50:04, emberelőnyből)

Minnesota Wild - Edmonton Oilers 4-1 (1-0, 1-0, 2-1)
T. White (18:21), Burns (38:52, ee.), Gaborik (47:59), P-M. Bouchard (59:21, üres kapus), illetve Pisani (47:00)

Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 5-1 (3-0, 1-1, 1-0)
Keith (6:07), Aucoin (8:52, ee.), Smolinski (13:59), Havlat (38:38), Sharp (56:44, emberhátrányból és üres kapus), illetve Stempniak (38:33)

Dallas Stars - Vancouver Canucks 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0) - hosszabbítás után
P. Boucher (59:31, ee.), J. Lehtinen (64:17, ee.), illetve Pyatt (30:17)

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 5-1 (2-0, 1-1, 2-0)
St. Louis (2:17, ee.), Ranger (3:56), Kuba (24:58), B. Richards (41:31), Lecavalier (54:16, eh.), illetve Goncsar (28:26, ee.)

Columbus Blue Jackets - Nashville Predators 3-4 (0-1, 1-2, 2-0, 0-1) - szétlövés után
Modin (21:04, ee.), Shelley (44:30), Hainsey (50:56), illetve Kariya (6:54, ee.), Dumont (22:19), Fiddler (24:11), Radulov (65:00, győztes büntető)

Anaheim Ducks - Colorado Avalanche 5-3 (2-1, 1-1, 2-1)
A. McDonald (9:30; 14:21, ee.), Selänne (39:16), S. Niedermayer (56:37), Pronger (57:25, ee.), illetve Rycroft (18:15), Sakic (25:00, ee.), Hejduk (54:53, ee.)