Sorozatban hatodszor győzte le a New York Rangers a Bostont az NHL-ben, a legutóbbi játéknapon 6-1-re nyert a New York-i gárda, amelynek szinte minden bejött, hiszen emberelőnyből, emberhátrányból, és büntetőből is bevette a Bruins kapuját.

A Rangers harmadik sora bizonyult a leghatékonyabbnak az első két harmadban, Petr Prucha két gólja mellett asszisztált Michal Rozsival találatánál is, Jed Ortmeyer három, Matt Cullen két gólpasszt jegyzett, így az utolsó 20 percre már nem maradt nyitott kérdés, hiszen azt 4-1-es előnnyel várhatták a vendégek.

A másik összecsapás ünnepi hangulatban kezdődött, a Montreal visszavonultatta legendás kapusa, a Hírességek Csarnokába is beválasztott Ken Dryden 29-es mezét, de az első perc végén elcsendesedett az aréna, mert Chris Phillips bombagóljával a vendég Ottawa szerzett vezetést.

Egészen a második harmad közepéig tartotta előnyét a Senators, akkor azonban két és fél perc alatt háromszor mattolták Ray Emeryt a montrealiak, és ezzel el is döntötték a két pont sorsát.

eredmények:
Boston Bruins - New York Rangers 1-6 (1-2, 0-2, 0-2)
P. Bergeron (10:55, emberelőnyből), illetve Prucha (9:11, 26:41), Rozsival (18:50), Cullen (30:00, emberhátrányból), Shanahan (46:26, büntető), Nylander (47:39, ee.)

Montreal Canadiens - Otawa Senators 3-1 (0-1, 3-0, 0-0)
Souray (30:55, ee.), Streit (32:01), Plekanec (33:19, eh.), illetve Phillips (0:52)