Tíz vesztes mérkőzést követően nyert újra a Chicago Blackhawks, miután Gyenyisz Arhipov hosszabbításban szerzett góljával legyőzte a vendég Calgary Flamest az NHL legutóbbi játéknapján. Arhipov a harmadik harmadban is kitett magáért, 44 másodperccel a lefújás előtt ő mentette döntetlenre a meccset, hogy aztán a túlórában eldöntse a két pont sorsát.

Hárman is felépültek az Anaheim sérültjei közül a Dallas elleni meccsre, a kapus Jean-Sebastien Giguere és a hátvéd, Chris Pronger, illetve Francois Beauchemin ismét csatasorba állt, és a Kacsák négy vereség után ízlelhették meg újra a győzelem ízét.

A remekül rajtoló kaliforniaiak kissé megtorpantak a sérülések miatt, az elmúlt tizenkét mérkőzésből mindössze a harmadikat nyerték meg, a sikernek nem volt részese Scott Niedermayer, aki a 2002/2003-as bajnokság óta mindössze harmadszor hiányzott a csapatból, ezúttal fáradásos törés miatt kényszerült pihenőre.

A Philadelphia 62 másodperccel a vége előtt ütötte be a győztes gólt az Atlanta ellen Jeff Carter révén, a Flyers ezzel kilenc meccsen át tartó nyeretlenségi sorozatra tett pontot. Különösen Antero Niittymaki örülhetett a diadalnak, mert a finn kapus november 30-a óta nem fogadhatta a társak gratulációját.

A Colorado tett arról, hogy Dominik Hasek ne törje össze magát egy nappal 42. születésnapja előtt, a Detroit cseh kapusát mindössze 12 lövéssel tesztelték, és mivel a társak elől jóval aktívabbak voltak, így nem meglepetés, hogy Red Wings 3-1-re nyerte a mérkőzést. Roberto Luongo, a Vancouver kapusa ugyanakkor jóval többet volt foglalkoztatva a San Jose támadói által, de az All Star-gálán szerepelt portás mindössze egyszer adta meg magát, és 38 védést mutatott be.

A meccs a második harmad közepén dőlt el, amikor két és fél percen belül Taylor Pyatt előbb egyenlített, majd gólpasszt adott Daniel Sedinnek, 10 másodperccel a végső dudaszó előtt pedig Brendan Morrison üres kapus gólja biztosította be a győzelmet.

eredmények:
Chicago Blackhawks - Calgary Flames 4-3 (1-0, 1-2, 1-1, 1-0) - hosszabbítás után
Wisniewski (9:21), Hamilton (22:35), Arhipov (59:16, 62:53, emberelőnyből), illetve Langkow (31:47, ee.), Huselius (33:36), Tanguay (56:43)

Atlanta Thrashers - Philadelphia Flyers 1-2 (1-0, 0-1, 0-1)
Kovalcsuk (11:21), illetve J. Carter (31:43, ee.; 58:58)

Detroit Red Wings - Colorado Avalanche 3-1 (0-0, 1-0, 2-1)
Dacjuk (29:44), Holmström (44:02), Maltby (58:54), illetve P. Stastny (54:37, ee.)

Anaheim Ducks - Dallas Stars 4-1 (2-0, 0-0, 2-1)
McDonald (9:33, 49:14), Penner (9:59), Selänne (50:17, ee.), illetve J. Lehtinen (47:46, büntetőből)

Vancouver Canucks - San Jose Sharks 3-1 (0-0, 2-1, 1-0)
Pyatt (32:31, ee.), D. Sedin (34:49), B. Morrison (59:50, üres kapu), illetve Pavelski (21:10)