A MiZo Pécs kikapott az eddig nyeretlen belga Namur vendégeként a nőikosárlabda-Euroliga 6. fordulójában, ezzel ötven százalékosra rontotta a mérlegét.

Eredmény, Euroliga, 6. forduló, B csoport:
Namur (belga) - MiZo Pécs 66-58 (19-14, 16-4, 8-21, 23-19)
pontszerzők:
Gaither 14, Miedzik 12/6, Szymanska-Lara 12/6, Kraayeveld 9/3, Parau 8/3, Deyaert 8, Herrscher 2, Agabalova 1, illetve Johnson 16/3, Fegyverneky 13/3, Dapo 8/6, Iványi 7/3, Whittle 5, Vajda 5, Bujdosó 4

Nem a legjobb előjelekkel vágott neki a Pécs a belgiumi túrának, hiszen a térdsérüléssel küszködő Béres Tímea nem tartott társaival, Vickie Johnson lázas betegen szállt repülőre, ráadásul a Brüsszel-Namur közti háromnegyed órás buszút a dugók miatt két és fél órát tartott, így a magyar bajnok épphogy beesett a szerda esti edzésre.

Kölcsönösen gyenge dobóteljesítménnyel kezdődött a mérkőzés, ugyanis 3 és fél perc elteltével még mindig csak 3-2 állt az eredményjelzőn. Rátgéber László vezetőedző hamarosan időt kért, mivel fél negyed alatt egyetlen Johnson-kosár született baranyai részről.

A második játékrészben mindössze 4 (!) pontra voltak képesek a 31 mezőnykísérletből csupán 6-szor betaláló vendégek, ezzel már eldőlni látszott a találkozó. A félidőben 35-18 volt az állás.

Térfélcsere után a csapatot vállaira vevő Johnson vezetésével megkezdte a felzárkózást a Rátgéber-alakulat, és - hála az első sikerükért küzdő hazaiak visszaesésének - a harmadik felvonás végén már csak 4 pont volt a hátrány (43-39).

A fordulat a 32. percben következett be, amikor Iványi triplájával először vezetett a mecsekaljai gárda. A váratlanul izgalmasra sikeredett hajrá mégis a Namuré lett - ekkor már Iványi és Dapo is kipontozódott -, főként az ex-diósgyőri Gaither révén, aki 14 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát (két statisztikai mutatóban is kétszámjegyű teljesítményt) ért el.

A Pécs egy hét múlva a csoportban éllovas francia Bourges-t fogadja.

A csoport további mérkőzésein:
Praha (cseh) - Szamara (orosz) 60-71
Bourges (francia) - Salamanca (spanyol) 65-62

Az állás:
1. Bourges 12 pont, 2. Szamara 11, 3. PÉCS 9, 4. Salamanca 8, 5. Namur 7 (365-420), 6. Praha 7 (333-391)

A csoport:
Szpartak Moszkva (orosz) - Vilnius (litván) 77-46
Kraków (lengyel) - MKB-Euroleasing Sopron 78-66
Mondeville (francia) - Schio (olasz) 84-68

Az állás: 1. Szpartak Moszkva 12 pont, 2. SOPRON 10, 3. Mondeville 9 (440-432), 4. Vilnius 9 (387-426), 5. Kraków 8, 6. Schio 6

C csoport:
Valenciennes (francia) - Valencia (spanyol) 69-76
Gdynia (lengyel) - Fenerbahce (török) 64-68
Brno (cseh) - Jekatyerinburg (orosz) 64-45

Az állás: 1. Brno 11 pont, 2. Valence 10 (448-391), 3. Fenerbahce 10 (415-398), 4. Jekatyerinburg 10 (403-414), 5. Valenciennes 7, 6. Gdynia 6