A decemberi svédországi Európa-bajnokságra készülő magyar nőikézilabda-válogatott 30-27-re nyert barátságos mérkőzésen a szlovák csapat ellen Tiszaújvárosban. A két csapat két napja Kassán is találkozott, akkor 34-29-re nyert Németh András szövetségi kapitány együttese.

Eredmény:
Magyarország - Szlovákia 30-27 (15-11)

A vendégek bátran kezdtek, és az első negyedórában ők vezettek. Aztán a születésnapos, 100. válogatottságát ünneplő Mehlmann találatával először vezettek az esélyesebb magyarok (6-5). Ettől kezdve nem volt pardon, a vendéglátók elléptek. 10-6-nál időt kért a szlovák kapitány. A különbség a szünetig állandósult.

A fordulás után a cserék miatt sem tört meg a lendület, sőt, tovább nőtt az előny (25-17). A magabiztos vezetés elkényelmesítette a hazaiakat, és a vendégek felzárkóztak, ám a győzelem nem forgott veszélyben.