Vereséggel kezdte szereplését a január 26. és február 5. között esedékes svájci Európa-bajnokságra készülő magyar férfikézilabda-válogatott a Horvátországban és Szlovéniában zajló négycsapatos tornán.

Eredmény:
Horvátország - Magyarország 33-30 (17-18)
a magyar góldobók:
Ilyés 6, Iváncsik G. 5, Buday, Iváncsik T., Nagy L., Zubai 3-3, Törő, Harsányi 2-2, Császár, Gál, Lendvay 1-1

Az elején 3-0-ra elhúzott az olimpiai bajnok alakulat, azt követően viszont remekül játszottak a magyarok, a két Iváncsik összesen nyolc gólt lőtt harminc perc alatt.

A kísérletezés jegyében a második félidőre változtatott a felálláson Skaliczki László szövetségi kapitány, de a horvátok nem tudtak jelentősen elhúzni.

A találkozó pozitívuma, hogy a sérüléséből felépült Ilyés Ferenc hat gólt lőtt. "Egyes szakaszokban remekül, másokban kicsit visszafogottabban teljesített a csapat. Annak azonban mindeképpen örülök, hogy a horvát szakvezetés nem tudta pihentetni az ászait" - mondta Skaliczki.

A nap másik mérkőzésén az Európa-bajnok németek 33-32-re kikaptak az Eb-ezüstérmes szlovénektől. A magyar együttes szombaton a szlovén, vasárnap a német válogatottal találkozik.