A Honvéd nyerte az első összecsapást a címvédő Dunaújváros ellen a nőivízilabda-bajnokság rájátszásos döntőjében, ezzel lépéselőnyhöz jutott az egyik fél három győzelméig tartó párharcban.

bajnoki rájátszás az első helyért, 1. mérkőzés:
Domino-BHSE-Polo SC - Dunaújvárosi Főiskola-ELCO 8-7 (3-0, 2-1, 1-4, 2-2)

A friss LEN-kupa-győztes és a bajnoki alapszakaszban első Honvéd kezdte jobban a finálésorozat nyitómeccsét a Kőér utcában, mert miközben a Dunaújváros gyenge támadójátékot produkált, a hazaiak egyre-másra lőtték góljaikat.

A félidőre 5-1-re húzott el a "dominós" társaság, sőt már 6-1-re is vezetett a harmadik negyedben, amikor az utóbbi fél évtized magyar bajnoka megrázta magát, és feljött 6-5-re. Bár a végjáték is szorosan alakult (7-5, 7-6, 8-6), a vendégek egyenlíteni már nem tudtak, csupán a szépítésre tellett erejükből a meccs hajrájában. A döntő második mérkőzését szerdán este (19 ó) játsszák Dunaújvárosban.

A női ob I harmadik helyéért zajló, és két mérkőzésből álló párviadal első találkozóján az erőviszonyoknak megfelelően a Szentes magabiztosan diadalmaskodott.