A hétvégétől folytatódik a rájátszás a férfi vízilabda ob I-ben: immár a helyosztós zárószakasz következik, amely határoz a bajnok kilétéről is.

Elsőként az 5. pozícióért harcoló duó száll vízbe: szombat este fél 8-tól az alapszakaszban előrébb végzett Újpest fogadja a Ferencvárost a margitszigeti Hajós uszodában. A felek tiszta lappal, még pontosabban pont nélkül vágnak neki a bajnokság befejező fázisának, s azé a csapaté az ötödik hely, amely előbb szerez két győzelmet.

A további párharcokat is két sikerrel megvívott meccsel lehet megnyerni, kivéve a bajnoki elsőségről döntő sorozatot: a címvédő Honvéd és a kupagyőztes Vasas ütközetében három nyert mérkőzés szükségeltetik a végső diadalhoz. Vagyis három, négy, de legfeljebb öt találkozó alapján hirdethetnek bajnokot.

Az egyes meccsek nem végződhetnek döntetlenre, ha az alapjátékidőben, a négyszer nyolcperces negyedek után egálra állnak a csapatok, hosszabbítás következik, s ha a kétszer háromperces ráadást követően még mindig egyenlő, ötméteres büntetők jönnek.

Az aranyéremért dúló csata vasárnap kora délután kezdődik: az alapetapban elsőként zárt bajnok otthonában, a Kőér utcában ütköznek meg először 13:15 órától (a meccset az MTV 1-es csatornája élőben adja, akárcsak a további vasárnapi összecsapásokat is), majd a jövő heti folytatásban, a második pólós randevún a Vasas a házigazda a Komjádi uszodában (csütörtök, 19.30.

A bronzcsata az Eger és a Szeged részvételével kedden rajtol: a "harcostársak" este 7-től játszanak először a hevesiek otthonában.