Hiába vezetett szinte az egész mérkőzésen a BSE nőikosárlabda-csapata, az utolsó két percben elbukta bajnokiját a vendég Mizo-Péccsel szemben (62-68). Rosszabbul járt a másik Euroliga-csapat: az MKB-Euroleasing Sopron ugyanis 84-77-re alulmaradt Zalaegerszegen.

Eredmény, női, NB 1, 19. forduló
BSE-ESMA - Mizo-Pécs 62-68 (20-6, 15-23, 16-11, 11-28)
Városmajor, 400 néző
v.: Földházi, Benczur
legjobb dobók: Musovic 16, Papp K. 11, Chones 10, illetve Béres 19, Johnson 17, Fegyverneki 13

A mérkőzésen rendkívül bekezdett a városmajori együttes, hiszen egy 16-0-s szériával nyitott, a pécsiek csak a nyolcadik percben szerezték első kosarukat. Ebben az időszakban a vendégek rendkívül enerváltan játszottak, a BSE viszont jól védekezett, a támadásokban pedig rendre eredményes volt (20-6).

A második negyedre felpörgött a Pécs, aminek következtében sikerült 3-4 pontra megközelítenie a hazaiakat. Ekkor rákapcsoltak a vendéglátók, és sikerült megtartaniuk előnyüket a játékrész végéig (35-29).

A szünet után még mindig a BSE mutatott jobb formát, és végig tartani tudta a megszerzett 8-10 pontos előnyét a vendégekkel szemben.

A negyedik negyedben aztán fokozódott az izgalom. Magára talált a Pécs, és az utolsó előtti percben a vezetést is átvették Béres Tímeák, akik már a hátralévő időben nem engedték ki a kezükből a győzelmet.