A férfikosárlabda-bajnokság egyetlen keddi mérkőzésén az esélyesebbnek tartott PVSK csak nehezen tudta megnyerni a fordulatos, ám nem túl magas színvonalú Zalaegerszeg elleni összecsapást (72-76). A hazaiaknál Edmondson 19, Hart pedig 17 pontot szerzett, ám ez is kevés volt a diadalhoz.

férf kosárlabda-bajnokság, 14. forduló
ZTE KK - PVSK-Pécs Expo 72-76 (21-27, 22-17, 21-14, 8-18)
Zalaegerszeg, 400 néző
v.: Hartyányi, Czifra, Pálla
Zalaegerszeg: Hart 17, Hoffmann 2, Csaplár-Nagy 11, Baki 11/3, Edmondson 19/3. Csere: Patton 3/3, Keresztes 6, Cseszlai, Vertetics 3/3.
Pécs: Csirke 3/3, Aleksic 19/9, Orosz 8, Dénes 4, Ivkovics 12. Csere: Grebenár 13, Lakatos 4, Varga 3/3, Jovanovic 10/6.

Az előzetes esélylatolgatás - és a pécsi remények - egyértelmű vendégsikert jósoltak, hiszen a PVSK a 6., míg a zalai együttes három győzelemmel csupán a 13. helyen állt a forduló zárómérkőzése előtt. Ennek megfelelően a Pécs kezdett jobban és úgy tűnt, nem is nagyon fogja kiengedni azt a kezéből. Ivkovics ugyan passzívan kezdett, ám amikor a házigazdák engedték neki a pozíciós játékot, rendre kihasználta a lehetőséget.

A második negyed hatgólos pécsi előnnyel indult, ám a játékrész vége előtt kezdtek magukra találni a zalaegerszegi kosarasok, a 18. percben Keresztes Rafael pontjaival 41-38-ra feljöttek. A felzárkózás nemhogy kivett volna a hazaiakból, sokkal inkább fellelkesítette őket, és mivel a vendégek sok hibával játszottak, így az első félidő végén már csupán minimális előnnyel, 44-43-ra "ment" a Pécs.

Az egypontos vezetés sem tartott azonban sokáig, hiszen a 24. percben utolérte ellenfelét a zalaegerszegi csapat, a 27. percben 56-50-re, két perccel később pedig már 60-53-ra vezetett is. A pécsiek védekezése teljesen szétesett, ráadásul sem Ivkovicsnak, sem Aleksicnek nem ment igazán a játék.

A záró játékrész hatpontos egerszegi előnnyel és egy kimaradt baranyai zsákolással indult. A csapatok három percig nem találtak a gyűrűbe, a hosszú gólcsendet Jovanovic törte meg, majd újabb két ponttal csökkent a vendégek hátránya, a 25. percben pedig már 65-64-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Az utolsó három percben felváltva vezettek a csapatok, a végjátékot azonban a Pécs bírta jobban, így végül, ha nehezen is, de begyűjtötte a győzelmet.