A bajnoki címre pályázó Kecskemét kosárlabda-csapata alaposan megizzadt a ZTE otthonában. Az Univer ugyan a negyedik percben átvette a vezetést és sokáig úgy tűnt, nem is lehet gond, a végén mégis csupán minimális különbséggel, egy ponttal tudtak nyerni Meszlényi Róbert tanítványai.

Férfikosárlabda-bajnokság, 8. forduló:
ZTE KK - Univer KSE 85-86 (16-23, 20-20, 22-18, 27-25)
Zalaegerszeg, 200 néző
Zalaegerszeg: Simon 5, Patton 23/12, Baki 15, Keresztes 2, Edmonson 15. Cs.: Kováts, Hoffmann 20/12, Csaplár-Nagy 5.
Kecskemét: Jovanovic 4, Vaisvila 26/15, Bradford 21/15, MccLendon 21/3 Lapov 9/3. Cs.: Mérész 1, Horváth Cs. 4.

Jól kezdte a találkozót a hazai pályán játszó Zalaegerszeg, hiszen három percen át 4-5 ponttal vezetett. Ezután a jóval nagyobb játékerőt képviselő kecskemétiek átvették a mérkőzés irányítását és az összecsapás nagy részében általában tíz pont körüli volt az előnyük.

A negyedik negyedben azonban feltámadt a hazai csapat és 63-63-nál utolérte ellenfelét. A zalaiak hősiesen küzdöttek és közel kerültek a bravúrhoz, ám a mérkőzést már nem sikerült a maguk javára fordítani.

Eredmények
Férfiak:
PVSK-Pécs EXPO - Marc-Körmend 88-76 (17-19, 25-17, 20-28, 26-12)
Falco Swietelsky KC-Szombathely - Atomerőmű SE 78-97 (22-17, 15-18, 23-27, 18-35)
Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 62-51 (16-17, 19-7, 10-15, 17-12)
Albacomp - MAFC-Újbuda 108-67 (31-6, 28-20, 27-19, 22-22)
Debreceni Vadkakasok - Dombóvár KC 111-105 (29-24, 34-28, 25-27, 23-26)
Soproni sÖrdögök - Marso-Carmo Suzuki NYKK 92-83 (28-19, 20-30, 24-21, 20-13)