Az MKB-Euroleasing Sopron az olasz Schio vendégeként, remek hajrával megszerezte második győzelmét a női kosárlabda Euroliga ötödik fordulójában.

Eredmény, 5. forduló, B csoport:
Schio (olasz) - MKB-Euroleasing Sopron 87-90 (32-22, 21-31, 19-16, 15-21)
800 néző
v: Halliko (spanyol), Ellis (angol)
legjobb dobók: Masciadri 20/9, Dos Santos 18/3, Grubin 14/6, Taylor 12, illetve Károlyi 29/15, Teasley 17/9, Honti 13, Eördögh 11/6, Cserny 10, Horváth Zsuzsanna 10.

Az előjelek nem a Bourges ellen múlt héten első diadalukat arató soproniak sikerét ígérték, hiszen a térdproblémákkal küszködő Ivana Matovicot a vezetőség inkább a vasárnapi, MiZo Pécs elleni rangadóra tartalékolta, míg Lucie Blahuskovának isiásza miatt még 5-6 hetet pihennie kell.

Az egykori Ronchetti-kupát kétszer is elhódító Schio a napokban tovább erősödött, ugyanis szerződtette az ausztrál válogatottal tavaly olimpiai ezüstérmes - és az athéni döntőben 16 pontot dobó - Penny Taylort, aki idén, ötödik WNBA-idényében 13,1 pontos átlagot produkált a Phoenix Mercuryban.

Az eddig nyeretlen olaszok a várakozásnak megfelelően főként a Pécsett is megfordult Grubinra és a "dobógép" Maschiadrira építettek, míg a Sopron Horváth Zsuzsanna és Károlyi tripláival tartotta magát, ám néhány védekezési hiba miatt csakhamar 10 pontos hátrányba került.

A második negyedben az expécsi Károlyi vezérletével 3 pontra felzárkóztak a magyarok, sőt 44-46-nál - a mérkőzés során először - a vezetést is átvették. A félidőben 53-53 volt az állás.

Fordulás után a második győzelmükért küzdő vendégek Eördögh révén már 63-68-ra is elhúztak, ám a zónavédekezésre váltó ellenfél a 25. percre ismét kiegyenlített, sőt az utolsó játékrész előtt 72-69-et mutatott az eredményjelző.

A zárófelvonásban felváltva estek a kosarak, a Schio részéről Taylor első meccsén alaposan belelendült, míg a vendégeknél továbbra is Károlyi - a mezőny legjobbja - remekelt, a 39. percben még mindig egálra álltak a csapatok. A hajrában a Hejkova-gárda összpontosított jobban, s ezzel megszerezte második sikerét.

A 2/3-as mérlegnél tartó soproniak egy hét múlva a cseh Brnót fogadják.