Az MKB Euroleasing Sopron két elhalasztott mérkőzés után először lépett pályára a bajnokságban. A hazaiak a megszépült és szombaton átadott MKB Aréna Sopron nevű létesítményben magabiztosan, 106-50-re nyertek a Győr ellen. Különösen az új amerikai irányító, Nikki Teasley kápráztatta el a hazai nézőket, de remekül mutatkozott be a többi újonnan igazolt játékos is.

Mindössze öt percig volt partiban egymással a két csapat, ám 10-10 után elhúzott Natalia Hejkova együttese. A 15. percben már 30 ponttal vezettek a soproniak, amelyet félidőig meg is őriztek Károlyiék. Teasley úgy irányított, ahogy az a nagy könyvben meg van írva és a társak is parádésan gyűjtötték a pontokat.

A második két negyed már soproni örömjátékot hozott, a hazaiak több begyakorolt figurát próbáltak ki sikerrel, a hazai közönség nagy örömére. A 33. percben kialakult az ötvenpontos különbség (92-42), míg két perccel a vége előtt az MKB századik pontja is megszületett. Jól sikerült tehát a bajnoki bemutatkozás a hazaiak számára, akik méltó módon avatták fel az új sportcsarnokot.

nőikosárlabda NB I:
MKB-Euroleasing Sopron - Rába Quelle-Foton-Veritas-Győr 106-50 (27-10, 28-12, 35-20, 16-8)
Sopron, 2000 néző
v.: Hartyányi, Gorka
MKB-Euroleasing Sopron: Matovic 18, Cserny 17, Blahuskova 16, Horváth Zsuzsa 15/6, Gorbunova 11, Kocsis, Horváth Zsófia 7-7, Károlyi 6/6, Teasley 5, Honti, Orbán 2-2
Rába Quelle-Foton- Veritas-Győr: Margeviciute 14, Horváth A. 11/3, Hadarics 11/3, Koncz J. 8/6, István 4, Pénzes 2