Svédországban a Frölunda, Svájcban a HC Davos jégkorongcsapata egyformán 4-1-es összesítéssel lett hazája bajnoka, ráadásul az utolsó összecsapáson mindkét gárda hosszabbításban diadalmaskodott.

A Frölunda 2003-ban is bajnok volt (tavaly a HV71 Jönköping szerzett aranyérmet), azt megelőzően azonban 38 évig nem termett számára babér. A mostani siker egyik záloga volt, hogy a kapus Henrik Lundqvist 13 harmad alatt csupán egyetlen gólt kapott. Svájcban a Davos fennállása 27. bajnoki címét szerezte.

Az már korábban eldőlt, hogy Csehországban a Pardubice, Oroszországban a Dinamo Moszkva győzött, míg a többi európai elitbajnokságban (szlovák, német és finn) vagy tart a finálésorozat, vagy még el sem kezdődött.

A svéd bajnoki döntőben:
Frölunda - Färjestad 2-4, 5-0, 4-1, 4-0, 1-0 - utóbbi hosszabbítás után
bajnok: a Frölunda, 4-1-es összesítéssel

A svájci bajnoki döntőben:
HC Davos-ZSC Zürich 4-6, 6-3, 3-2, 4-3, 3-2 - utóbbi két mérkőzésen hosszabbítás után
bajnok: a Davos, 4-1-es összesítéssel.