Nagyon megszenvedett Kína ellen a magyar jégkorong-válogatott a norvégiai olimpiai selejtezőn, Ladányi Balázs ugyanis tizenkét másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes gólt, büntetőből, amivel csapatunk kiharcolta a 4-3-as győzelmet.

olimpiai selejtező, 2. forduló
Magyarország - Kína 4-3 (2-1, 1-2, 1-0)
gól: Horváth A. (14:41, 32:10), Kovács Cs. (16:48), Ladányi (59:48), illetve Liu (9:32), An (28:46), Li (29:52)

Pat Cortina ezúttal Budai Krisztiánt állította a kapuba, ám a fehérvári kapus már a kilencedik percben szomorúan konstatálhatta, hogy vezetnek az ázsiaiak, miután Liu kihasználta, hogy Sille kiállítása miatt eggyel kevesebb magyar volt a jégen. Emberelőnyből született meg az egyenlítés, a 14. percben a DAC hátvédje, Horváth András egalizált. Sőt, a szünet előtt a vezetést is megszerezte a válogatott, Kovács Csaba emberhátrányból volt eredményes.

A másik harmadban aztán egy perc alatt fordítottak a kínaiak, előbb An ütött gólt emberelőnyös szituáció után, majd már egyenlő létszámnál Li is mattolta Budait. Szerencsére ismét érkezett Horváth András, és amíg Wang a büntetőpadon csücsült 3-3-ra alakította az állást. Már úgy nézett ki, hogy nem születik több gólt, amikor 12 másodperccel a lefújás előtt büntetőhőz jutott a magyar gárda, amit Ladány értékesített, ezzel ha nehezen is, de meglett a kötelező győzelem, azaz a várakozásnak megfelelően, a vasárnapi, Norvégia elleni mérkőzésen dől el a továbbjutás kérdése.