A férfivízilabda-Euroliga selejtezőjében a Vasas és az FTC, míg a LEN-kupában a Szeged és Újpest is legyőzte csütörtöki ellenfelét.

A férfivízilabda-Euroliga 2. selejtezőkörének franciaországi csoportjában a Vasas a 2. játéknapon is nyert: a piros-kékek ezúttal az osztrák WSC Tirolt verték 12 góllal.

Euroliga, selejtező, második csoportkör - 2. nap, F csoport:
TEVA-VasasPlaket - WSC Tirol (osztrák) 13-1 (2-0, 3-0, 5-0, 3-1)
a magyar góldobók:
Kállay 4, Gombos, Steinmetz Á. 3-3, Kelemen 2, Mátyás 1

A szerb Kotor elleni ádáz csata (9-8) után marseille-i második meccsén a várakozásnak megfelelően gólzáporos győzelmet aratott az angyalföldi alakulat. Földi László legénysége a hatcsapatos csoport leggyengébb együttesének, az innsbrucki WSC Tirolnak csupán egyetlen találatot engedélyezett.

A könnyed csütörtöki fellépés után jóval nehezebb pénteki megméretés következik: a 3. játéknapon a csoportból továbbjutást érő 1-2. helyre szintén komoly eséllyel pályázó olasz Brescia lesz a Vasas ellenfele.

Földi László vezetőedző: "Kötelező győzelem volt..."

A Betonút-FTC a második csoportkör nisi második napján szintén fölényes győzelmet aratott a török Yüzme Istanbul ellen.

G csoport:
Betonút-FTC - Yüzme Istanbul (török) 12-3 (2-1, 2-1, 5-1, 3-0)
a legjobb magyar góldobók:
Katonás 4, Süveges 2, Tóth F. 2, Binder 2

A magyarok nehezen lendültek játékba, de a harmadik negyedtől beindultak, aminek lehengerlő diadal lett a vége. Pénteken a jóval nagyobb játékerőt képviselő olasz CN Posillipo lesz az FTC ellenfele.