A címvédő Dunaferr magabiztos győzelmet aratott a vendég Ferencváros ellen a nőikézilabda-NB I vasárnapi rangadóján.

eredmény, nőikézilabda-bajnokság, 2. forduló:
Dunaferr NK - FTC 36-30 (17-14)
legjobb dobók:
Radulovics 13, Nagy 7, illetve Mravikova, Tóth 7-7

Remekül kezdett a Ferencváros, s meglepetésre 6-2-re elhúzott. Ezt követően azonban feljavult a címvédő védekezése, Pálinger pedig büntetőt és ziccereket fogott. A fővárosiaknál az irányító Rábai térdsérülést szenvedett, nem tudta folytatni a játékot

Először negyedóra elteltével fordult a kocka (8-7), azonban Kirsner révén nemsokára ismét az FTC-nél volt az előny. Szünet előtt Radulovics felpörgött, sorra dobta a gólokat, és ennek révén a dunaújvárosiak háromgólos vezetéssel vonulhattak pihenőre.

A fordulást követően már egyértelműen a Bajnokok Ligájában is érdekelt hazaiak domináltak, fokozatosan növelték a különbséget, és tízgólos előnyre tettek szert (32-22). A hajrában aztán egy kicsit már ki is engedtek.