A rangos európai férfikosárlabda-ligákban szereplő magyarok közül Dávid Kornél és Németh István kiemelkedő teljesítményt nyújtott - előbb csapata, a Tau őrzi veretlenségét a spanyol ACB ligában, utóbbié, a Vojvodina két ponttal kikapott Versecen. Gulyás Róbert nem alkotott világra szólót, de csapata, az ASVEL győzött a francia bajnoki rangadón.

A Tau Cerámica Vitoria a spanyol bajnokság kilencedik fordulójában a Forum Valladolid együttesét fogadta. A hazaiak dolgát megnehezítette, hogy az angol Andrew Betts és a brazil Thiago Splitter után a csapat harmadik centere, az argentin vb-ezüstérmes Luis Scola is megsérült - bal kezében eltörött a negyedik középcsont, emiatt hathetes pihenőre kényszerül -, ám Dávid Kornél, a gárda egyetlen megmaradt magas embere remekelt, és 20 pontjával oroszlánrészt vállalt az egypontos győzelemben. Ezzel a Tau továbbra is pontveszteség nélkül vezeti a tabellát. Dávidnak 4-4 lepattanója és gólpassza is volt, mezőnyből 8/14, büntetőből 4/4 volt a mutatója.

Tau-Forum 84-83 (20-19, 26-20, 24-24, 14-20)
Fernando Buesa Arena, 9100 néző.
Tau: Nocioni 29, Macijauskas 11, Dávid 20, Prigioni 1, Jelic 9. Csere: Calderón 8, Vidal 6
Forum: Montánez 5, Turner 15, Yebra 23, Thompson 20, Sims 11. Csere: Fernábdez 0, San Emeterio 6, Gomzález 3

Németh István csapatával, a Vojvodinával a YUBA Liga, azaz a szerb-montenegrói bajnokság negyedik fordulójában Versecre látogatott. A két veretlen együttes összecsapását hatalmas küzdelemben, hosszabbításban a Hemofarm nyerte. A harmadik negyed végén már 19 ponttal vezetett a bánáti csapat, innen egyenlített az újvidéki gárda a világbajnok Gurovic (28 pont) és Németh István (21 pont, 2 lepattanó, 4 assziszt, 3 labdaszerzés, 1 blokk, 8/13 mezőnyből, 2/2 büntetőből) vezérletével. A hosszabbítást aztán jobban bírta idegekkel a Hemofarm. A vesztes csapatból Németh és Gurovic mind a 45 percet a pályán töltötte.

Hemofarm-Vojvodina 90-88 (29-20, 14-12, 24-16 19-38, 4-2)
Versec, 3000 néző.
Hemofarm: Bogavac 4, Bakic 21, Popovic 22, Djogo 9, Henderson 11. Csere: Bozic 12, Stefanovic 0, Vasiljevic 11
Vojvodina: Németh 21, Suput 10, Ceranic 5, Canak 18, Gurovic 28. Csere: Radonjic 4, Cvetkovic 2

A francia bajnokság hatodik fordulójában az ASVEL Villeurbanne Nancyba látogatott, és negyedik győzelmét szerezte meg (75-70). Gulyás Róbert, a magyar válogatott 213 centis centere csereként 20 percet játszott az ASVEL-ben, 8 pont és 6 lepattanó volt a mérlege, mezőnyből 3/9, büntetőből 2/3 volt a mutatója.

Az Adria Ligában a szlovén bajnok Krka a hetedik fordulóban hatodik vereségét szenvedte el, 88-79-re a Geoplin Slovantól. Báder Márton nem játszott a mérkőzésen.