Zalaegerszegen csütörtöktől vasárnapig rangos kosárlabda-viadalra került sor. A 34. Göcsej-kupát a férfiaknál nagy küzdelemben a Kaposvár nyerte, a torna meglepetéscsapatát, a Dombóvárt verve a döntőben. A hölgyeknél a soproni GYSEV-Orsit megszorítani sem tudták az ellenfelek. A VIII. PannonPipe-kupán a házigazda debreceniek nyertek.

Az A csoportban a Kaposvár minden mérkőzését megnyerte, a horvát Zadart négy, a Zalaegerszeget hét, a Falcót pedig 18 ponttal múlták felül Kámánék. A B jelű négyesben a Dombóvár ugyan kikapott a cseh Opavától, ám mivel azonos pontszámmal végzett a Körmenddel, az egymás elleni eredmény a tolnai kiscsapatnak kedvezett.

A helyosztókon aztán folytatódott a Kaposvár menetelése, a döntőben húsz ponttal verték a Dombóvárt, míg a Körmend súlyos vereséget könyvelhetett el a bronzmérkőzésen a Zadarral szemben. A torna legjobb játékosának a kaposvári Sztojan Ivkovicsot választották, a legjobb irányító Simon Balázs (Kaposvár), míg a legeredményesebb játékos a Körmend új légiósa, Aike Jibrahm lett.

A hölgyeknél már nem volt ennyire kiélezett a helyzet, a soproni GYSEV-Orsi magabiztosan utasította maga mögé vetélytársait.

ZTE KK - Kaposvári KK 51-58

a csoport végeredménye: 1. Kaposvár 6 pont, 2. Zadar (horvát) 5, 3. ZTE 4, 4. Falco 3.

Gunaras KC-Dombóvár - Marc-Körmend 80-67

a csoport végeredménye: 1. Dombóvár 5 pont, 2. Körmend 5, 3. Atomerőmű 4, 4. Opava 4

döntő
Euroleasing-Orsi Sopron - Livas Targoviste (román) 85-58.

Teljes hazai sikerrel zárult a VIII. PannonPipe-kupa nemzetközi férfikosárlabda-torna. A viadalon a Debreceni Vadkakasok mellett az ukrán Azovmas Mariupol, a cseh USK Praha és a román West Petrom Arad együttese vett részt.

Ráthonyi Tamás együttese az Aradot 89-51-re, a prágaiakat 97-70-re verte, míg a vasárnapi "döntőben" a Mariupol ellen a 25 pontos Patrick Lee és a 22 találatig jutó Sitku Ernő vezérletével 90-79-re diadalmaskodtak. A torna legértékesebb játékosa Lee lett, a pontkiráklyi címet Ledon Green nyerte el.

Vadkakasok - Mariupol 90-79

a torna végeredménye: 1. Debreceni Vadkakasok, 2. Azovmash 2, 3. USK Praha 1, 4. Arad 0.

Komoly tornát szerveznek a Vadkakasok/sport/csapat/kosarlabda/20030626friss.html?pIdx=3