Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Az eredményeket tekintve meglepő, a játék képét látva megérdemelt győzelmet ért el a Vasas és a Győri Graboplast ETO nőikézilabda-csapata a bajnokság harmadik fordulójában. A fővárosiak két vereség után otthon verték a szebb reményekkel startoló Cornexit, míg a bajnok Dunaferr hazai pályán szenvedett vereséget a Rába-parti gárdától.

Rangadóval folytatta idei felemás szereplését a Dunaferr bajnok nőikézilabda-csapata. Kiss Szilárd tanítványai ugyan eddig kettőből kettőt nyertek, ám a hazai, Cornexi elleni diadal után nagyon megszenvedtek Debrecenben. A tavalyi bronzérmes Győr a Hypo elleni elhalasztott mérkőzés miatt csupán az Esztergom ellen arathatott eddig sikert, így mindkét gárda nagy reményekkel várhatta a csatát.

Jól is kezdett a hazai együttes, Radulovics Bojana már a 21. másodpercben beköszönt, s sokáig úgy tűnt, nem is lehet gond az újvárosiak számára. Ferlingék még kettős emberhátrányból is betaláltak, s 12-8-nál magabiztos vezetésre tettek szert.

Összeállt viszont a Győr védekezése, a lövőket sikeresen semlegesítették, s gyors ellentámadásiakkal 15-14-re átvették a vezetést. Hogy a szünetre döntetlennel vonulhattak öltözőbe a csapatok, arról Radulovics hatodik találatával gondoskodott (15-15).

A második félidőben sem változott a játék képe, felváltva vezettek az együttesek, ám az utolsó percekben Vérten Orsolya, a vendégek szélsője két góllal eldöntötte a találkozó sorsát. A mérkőzést 28-27-re a Győr nyerte, s miután hosszú idő után ismét rangadót veszített a Dunaferr, lehet, az idei bajnokság sokkal nyitottabb és izgalmasabb lesz, mint az elmúlt években.

"Az utóbbi két meccsen látottak alapján úgy érzem, nehéz lesz talpra állnunk. Ennél azért motiváltabban kellene pályára lépnünk" - dohogott Kiss Szilárd, a bajnokcsapat mestere. "Kétféle védekezéssel készültünk a találkozóra, a legfontosabb feladatnak az ütközéseket tartottuk, hogy a hazaiak két lövőjét kivegyük a játékból, s így gyors labdaszerzésekkel és gyors támadásokkal megzavarni az ellenfelet. Csak attól féltem, hogy elfáradunk, de a kemény nyári alapozás eredményes volt. Nagy sikert arattunk, ez az akarat diadala volt" - nyilatkozta örömmel Róth Kálmán, a Győr mestere.

Meglepetést hozott a Vasas - Cornexi-Alcoa találkozó is, amelyen a hazai gárda két vereség (FTC, Vác) után nagyon összekapta magát, s a két légiós, Csernova és Horova, illetve a legszebb napjait idéző, tavaly még éppen Székesfehérvárott védő Farkas Andrea vezérletével legyőzte a válogatott játékosokkal felálló Cornexi-Alcoát.

A Hypo nehézkes első félidőt követően a tízgólos Gabi Rotis vezérletével 30-20-ra nyert a Spartacus ellen, Lőwy két gólt dobott. Az Esztergom papírforma sikerét a Békéscsaba ellen semmi sem veszélyeztette.

Eredmények, nőikézilabda-bajnokság, 3. forduló
Dunaferr SE - Győri Graboplast ETO KC 27-28 (15-15)
Dunaújváros, 1200 néző
vezette: Herczeg, Südi
gól: Radulovics 7/2, Ferling 6, Bulath 5, Nagy I. 3, Lovász 2, Pigniczki 2, Bohus 1, Borbély 1, illetve Vérten 7, Mörtel 6/5, Juhász 5, Dokic 4, Görbicz 2, Bódi 2, Kovacicova 1, Jókai 1
hetes: 3/3, illetve 5/5
kiállítás: 10, illetve 6 perc

Hypo Niederösterreich (osztrák) - Bp. Kőbányai Spartacus SC 30-20 (14-13)
Bécs, 250 néző
vezette: Márczi Skriba
gól: Rotis 10/6, Horacek 5/3, Sinkarenko 4, Budecevic 3, Lőwy 2, Park 2, Bankova 2, Vijunaite 1, De Oliveira 1, illetve Víglási 11/5, Baboi 4, Kovács J. 2, Halmai 1, Nagy A. 1, Szucsánszki 1

Esztergomi KSE - Békéscsabai ENK 37-19 (16-8)
Esztergom, 400 néző
vezette: Horváth Németh
gól: Pőcze 6/2, Veszeli 6/3, Csernus 5, Wolf 5, Tóth M. 5, Lánczos 4, Gálhidi 2, Povázsai 2, Takács A. 2, illetve Vass 9/2, Szilágyi 3, Ancsin 2, Kári-Horváth 1, Lipovska 1, Hajdu 1, Valyuch 1, Zsuzsa 1

Vasas SC - Cornexi-Alcoa 24-23 (13-7)
Fáy utca, 300 néző
vezette: Jancsó, Marczinka
gól: Horova 7/5, Blaskovits 5, Radics 5, Csernova 4, Szélesi 2, Böde 1, illetve Kulcsár 7/2, Siti B. 6, Nanita 3/1, Gisca 3, Deli 2/1, Virincsik 1, Tápai 1