Harmadik mérkőzésén megszerezte első győzelmét a magyar junior férfikézilabda-válogatott a brazíliai világbajnokságon. Tóth László tanítványai Dániát nagy csatában, 28-24-re verték.

14. férfi juniorkézilabda-világbajnokság
B csoport, 3. mérkőzés
Magyarország - Dánia 28-24 (12-14)
Sao Miguel, 200 néző
vezette: Cohen, Peretz (izraeliek)
gól: Bakos 10, Császár 8/1, Sándor 5, Józsa M. 3, Miss 2, illetve Mogensen 6, L. Hansen 6, Madsen 4, A. Jensen 3, J. Jensen 2, Nielsen 2, N. Hansen 1
hetes: 2/1, illetve 2/1
kiállítás: 20, illetve 8 perc

A kezdeti nehézségek után végre egy kemény ellenféllel szemben letett névjegyét a magyar junior férfikézilabda-válogatott, amely a brazíliai világbajnokság harmadik fordulójában 28-24-re legyőzte Dániát. Az eddigiekkel ellentétben jól kezdett az együttes, s Bakos Dávid vezetésével sokáig őrizte is előnyét. A fordulat a 11. percben következett be, amikor 6-5-nél megtorpantak a magyarok, s a dánok zsinórban szerzett négy góljukkal akkora előnyt kovácsoltak, ami megmaradt a félidő végéig (14-12).

A második játékrészben nyolc percnek kellett eltelnie, hogy Józsa Máté találata a 18-18-as egyenlítést eredményezze, majd egy kisebb hullámvölgy miatt a 18. percre ismét két gól volt a dánok előnye. Ekkor a kapuban tatai lehúzta a "rolót", s a hosszú hajrá tizenkét percében már nem kapott gólt, míg társai hatot is dobtak (Miss és Császár 2-2 góllal vette ki a részét ebből).

A vége 28-24-es siker lett, megszületett tehát az első magyar vb-siker. Tóth László együttese a nyitófordulóban az argentinokkal 20-20-as döntetlent játszott, majd 30-26-ra kikapott a lengyelektől. A következő ellenfél Svédország lesz, pénteken.